Зміна керівництва ЗСУ: Зеленський звільнив Залужного і призначив головкомом Сирського

Зміна керівництва ЗСУ: Зеленський звільнив Залужного і призначив головкомом Сирського

Президент Володимир Зеленський повідомив, що сьогодні, 8 лютого, зустрівся із Валерієм Залужним. Зокрема глава держави обговорив із генералом, яких оновлень потребують Збройні сили України. Пізніше Зеленський повідомив, що звільнив Залужного із посади головнокомандувача ЗСУ, а на його місце призначив генерал-полковника Олександра Сирського, який до цьго командував Сухопутними військами.

Про це Володимир Зеленський написав у Telegram.

“Обговорили також, хто може бути в оновленому керівництві Збройних сил України. Час для такого оновлення – саме зараз. Запропонував Валерію Федоровичу й надалі бути в команді”, — йдеться у дописі Зеленського.

Своєю чергою Валерій Залужний заявив, що під час зустрічі із президентом, було прийнято рішення про необхідність зміни підходів та стратегії ведення війни.

“Завдання 2022 року відрізняються від завдань 2024-го. Тому усі повинні змінитись та адаптуватись до нових реалій також. Щоб перемогти теж разом. Вдячний усім, хто поруч. Команді Генерального штабу, Міністерства оборони, президенту України”, — йдеться у дописі Залужного у Telegram.

Пізніше під час звернення Зеленський повідомив, що призначив на посаду головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського.

“Відсьогодні до керівництва ЗСУ приступає нова управлінська команда. Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генштабі та на Ставці. Я провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача”, — сказав президент.

За словами Зеленського, Олександр Сирський має успішний досвід захисту нашої держави – провів Київську оборонну операцію.

“Він має також і успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції. Я призначив генерал-полковника Сирського головнокомандувачем ЗСУ. Сьогодні ж говорив із генералами Мойсюком та Забродським. Їх досвід – на службі державі”, — сказав Зеленський.

Водночас офіційного указу про звільнення генерала Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ поки немає. Але у коментарі Суспільному співрозмовник із команди генерала повідомив, що вони на нього очікують.