Землетрус у Туреччині та Сирії: загинуло понад 300 людей

Внаслідок сильного землетрусу на південному сході Туреччини та на півночі Сирії загинуло понад 300 людей. Число жертв катастрофи в Туреччині становило як мінімум 76 людей, постраждали не менше 440, передає вранці в понеділок, 6 лютого, агентство Anadolu з посиланням на Управління боротьби зі стихійними лихами та надзвичайними ситуаціями (Disaster and Emergency Management Authority, AFAD). У Сирії – не менше 230 загиблих та близько 600 поранених, повідомляє державне телебачення у Дамаску, посилаючись на міністерство охорони здоров’я.

Землетрус магнітудою 7,4
За даними Afad, епіцентром землетрусу магнітудою 7,4 близько 4 ранку за місцевим часом стала турецька провінція Кахраманмараш поблизу кордону із Сирією. Ще один землетрус магнітудою 6,6 через короткий час зафіксовано в провінції Газіантеп. Підземні поштовхи потім протягом півгодини відчувалися в різних регіонах, у тому числі в столиці Анкарі, Адані, Невшехірі, Газіантепі, Кайсері, Мерсіні, Хатаї. Як зазначає телеканал Al Arabiya, землетрус відчули мешканці деяких регіонів Іраку та Лівану. Крім того, підземні поштовхи помітні в Ізраїлі.

Зруйновано десятки будівель, кількість загиблих зростає
Внаслідок землетрусу зруйновано десятки будівель у різних містах. У місті Діярбакир – 17 будівель, повідомила місцева влада. У провінції Османія впали 34 будівлі, відомо про п’ятьох загиблих, повідомив губернатор регіону. В іншому регіоні – провінції Шанліурфа станом на 6:00 за місцевим часом відомо про 10 загиблих, пише агентство AP.

“За попередніми даними, обрушилися 16 будівель. Загинуло 10 громадян. Ми закликаємо громадян звільнити дороги для проїзду рятувальників”, – повідомив губернатор провінції. Повний масштаб руйнувань поки що не зрозумілий.

Влада Туреччини оголосила найвищий рівень тривоги. “У країні оголошено найвищий рівень тривоги четвертого ступеня. Ми спільно з Управлінням з надзвичайних ситуацій направили рятувальників до регіонів”, – заявив міністр внутрішніх справ країни Сулейман Сойлу, уточнивши, що після першого землетрусу зареєстровано ще шість великих поштовхів магнітудою понад 6.