Зеленський

Зеленський: Якщо Конгрес не погодить допомогу, Україна програє війну

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна “програє війну”, якщо Конгрес Сполучених Штатів не схвалить військову допомогу для протистояння вторгненню Росії.

Про це він сказав під час відеозустрічі української групи збору коштів UNITED24, передає CNN.

“Важливо конкретно звернутися до Конгресу: якщо Конгрес не допоможе Україні, Україна програє війну. Якщо Україна програє цю війну, інші країни зазнають нападу. Це факт”, — сказав Зеленський учасникам зустрічі.

Окремо президент попередив, що “найближчими тижнями Росія буде все наполегливіше втягувати ядерну зброю в дискусію, погрожувати і брязкати нею”.

Науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Франц-Штефан Гаді, сказав CNN, що війна в Україні увійшла в “перехідну фазу”.

“Росія веде зондування на лінії фронту. Намагається просунутися там, де може. І вона готує те, що, здається, буде майбутнім наступом”, — сказав він.

Гада зазначив, що хоча європейські країни намагаються замінити допомогу США, підтримку, яку може надати Вашингтон, “не можна замінити”.

“Цього року Україні дуже потрібна підтримка США. Є певні системи озброєння, певна матеріально-технічна підтримка, яку європейські країни просто не можуть надати Україні, – наприклад, системи ППО”, — сказав науковець.