Зеленський розповів, що буде без допомоги США

Зеленський розповів, що буде без допомоги США

Українські військові будуть змушені крок за кроком відступати на фронті, якщо залишаться без постачань американської зброї.

Якщо Сполучені Штати не відновлять військову допомогу, Україні доведеться крок за кроком відступати. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The Washington Post, опублікованому у п’ятницю, 29 березня.

“Якщо не буде підтримки США, значить, у нас не буде ані протиповітряної оборони, ані ракет Patriot, ані засобів радіоелектронної боротьби, ані 155-міліметрових артилерійських снарядів. Це означає, що ми будемо повертатися назад, відступати крок за кроком, маленькими кроками”, – сказав Зеленський.

Щоб описати ситуацію, він взяв аркуш паперу і намалював просту схему зони бойових дій.

“Якщо вам потрібно 8 000 пострілів на день, щоб захистити лінію фронту, а у вас є лише, наприклад, 2 000 пострілів, ви повинні робити менше. Як? Звісно, повернутися назад. Зробити лінію фронту коротшою. Якщо вона прорветься, росіяни можуть піти на великі міста”, — попередив президент.

За його словами, ЗСУ намагаються знайти “якийсь спосіб” не відступати, і після захоплення росіянами Авдіївки в лютому Україна стабілізувала ситуацію на фронті завдяки “розумним крокам” військових.