Зеленський дозволив відправляти на фронт засуджених

Зеленський дозволив відправляти на фронт засуджених: що відомо

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених добровільно мобілізуватися до лав збройних сил в обмін на дострокове звільнення.

Про це повідомили на сайті Верховної ради України.

Законопроєкт №11079-1 “Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального, Кримінально-виконавчого кодексів України та інших законів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисту її незалежності та територіальної цілісності” передбачає надання можливості лише деяким ув’язненим, які вчинили не серйозні правопорушення.

Не матимуть права мобілізуватися

  • засуджені за умисне вбивство;
  • ув’язнені, що вчинили зґвалтування;
  • засуджені за сексуальне насильство;
  • ув’язнені за злочини проти основ національної безпеки;
  • терористи теж не матимуть такої можливості.

Також корупціонерам не дозволятимуть замінити покарання на можливість воювати.

Як ув’язненим скористатися цим законом

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом. Щоб потрапити в суд, засуджений повинен повідомити установу виконання покарань, про своє бажання проходити військову службу за контрактом.

Після цього організовується проходження ув’язненим первинного медичного огляду у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України та інших закладах охорони здоров’я державної чи комунальної форми власності.

Як будуть пильнувати за ув’язненими

Адміністративний нагляд за особами, звільненими з установи виконання покарань з підстав, визначених статтею 811 Кримінального кодексу України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруться у військовій частині на окремий облік у військовій частині“, – пояснюється в законопроєкті.