Укрзалізниця

Заволодіння 95 млн грн “Укрзалізниці”: НАБУ і САП викрили організовану групу на чолі з ексрадником ОП

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу президента. Група під час воєнного стану заволоділа 94,8 млн грн при закупівлі трансформаторів для Укрзалізниці.

Про це пише пресслужба САП.

Слідство встановило, що організовану групу створили у 2021 році, щоб контролювати гроші “Укрзалізниці”. Протягом червня – грудня 2022 року керівник групи через підконтрольних посадовців УЗ обрав компанію-постачальника силових трансформаторів.

Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами використано лист “Щодо загроз державній безпеці”.

“При цьому керівник групи умисно проігнорував громадянство контролера компанії, яка “виграла” тендер, та його зв’язки з РФ. Встановлено, що трансформатори закуповувались через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з РФ, та перепродавались УЗ за вдвічі завищеною ціною”, — йдеться у повідомленні.

Як наслідок, “Укрзалізниця” зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими заволоділи учасники групи.

Правоохоронці затримали лідера групи, співорганізатора та двох учасників.

Попередня правова кваліфікація: ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27.

“Наші Гроші” пишуть, що одним із затриманих є Артем Шило, який донедавна очолював управління СБУ, а до того був позаштатним радником Офісу Президента.