ЗАЕС

Запорізька АЕС заживлена від однієї лінії електропередач, іншу планують відновити на наступному тижні — Гроссі

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) заживлена лише від однієї лінії електропередач. Відновити другу обіцяють на початку наступного тижня. Четвертий реакторний блок знову перебуває в гарячому режимі зупинки, а інші п’ять — залишаються в режимі холодної зупинки.

Про це повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у пресрелізі, опублікованому на сайті агенції.

ЗАЕС після окупації живилася двома лініями електропередач — 330 кВ та 750 кВ. Через пошкодження обох у ніч проти 2 грудня на електростанції стався блекаут. За п’ять годин українські фахівці відновили лінію в 750 кВ, але остання резервна лінія 330 кВ ще відключена:

“Експертам МАГАТЕ на ЗАЕС повідомили, що ремонтні роботи планують завершити на початку наступного тижня. До конфлікту ЗАЕС мала чотири лінії 750 кВ, а також кілька резервних варіантів”, — зауважує Гроссі.

Четвертий реакторний блок знову перебуває в гарячому режимі зупинки, виробляючи тепло та пару для майданчика й міста Енергодар, а інші п’ять реакторів залишаються в режимі холодної зупинки.

7 грудня команда МАГАТЕ провела обхід турбінних залів усіх шести реакторних установок. На тих ділянках, які були доступні експертам, мін, вибухівки, військової техніки та транспортних засобів не помічено:

“Не до всіх частин турбінних залів був доступ, тому потрібен буде додатковий доступ, щоб повністю оцінити, чи є там будь-які предмети, які потенційно можуть вплинути на ядерну безпеку”, — наголошує Гроссі.

Раніше, 5 грудня, в.о. Голови Держатомрегулювання Олег Коріков в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомляв, що Запорізька АЕС отримує електроенергію лише від однієї лінії електропередачі. Відновити другу не дають постійні російські обстріли, які ведуться неподалік від місця пошкодження.

“Станом на сьогодні, електростанція живиться лише однією з двох ліній передач, а саме “Запорізька АЕС — Дніпровська” напругою 750 кВ. Інша лінія “Запорізька ТЕС — Феросплавна” напругою 330 кВ ще не відновлена. Відновленню заважають обстріли, які здійснює армія РФ у безпосередній близькості до місця пошкодження”.

Суспільне повідомляло, що 5 грудня міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) успішно провела чергову ротацію своєї місії на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). Це 15 група експертів агенції від початку роботи місії.