Єврокомісія

Єврокомісія розпочне переговори з Україною про вступ до ЄС до кінця червня — FT

Європейська комісія у червні цього року розпочати з Україною та Молдовою переговори про вступ до Євросоюзу. Цей процес хочуть запустити до того, як Угорщина перейме головування в ЄС у липні.

Про це пише Financial Times, посилаючись на поінформованих у цьому питанні посадовців.

За даними видання, своє рішення щодо рекомендації початку переговорів Єврокомісія оголосить вже сьогодні, 7 червня. Зокрема буде оголошено про те, що Україна відповідає невиконаним раніше критеріям, включаючи антикорупційні заходи, обмеження політичного лобіювання, правила декларування активів для державних службовців та захист мов, які використовуються національними меншинами.

Рекомендація ЄК вимагає одностайного рішення всіх 27 країн Єврсоюзу. Очікується, що Угорщина виступить проти через нібито порушення прав угорської меншини в Україні.

З 1 липня Угорщина буде головувати в ЄС, що надасть їй додаткового впливу. Тому нині головуюча Бельгія сподівається провести перший раунд переговорів про вступ 25 червня.

11 березня віцепрем’єрка Ольга Стефанішина заявила, що Україна завершила виконання всіх рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки стосовно вступу в ЄС.

12 березня Єврокомісія повідомила, що підготувала переговорну рамку щодо членства України й Молдови в ЄС. Тепер її почнуть обговорювати серед країн-членів Євросоюзу.

6 червня до України прибула делегація ЄК, відповідальна за проведення скринінгу з європейського боку, для підготовки нового етапу двосторонніх зустрічей. За підсумками зустрічі Стефанішина повідомила, що Україна завершила виконання всіх необхідних завдань для затвердження переговорної рамки з ЄС.

Але, за її словами, немає консенсусу усіх 27 держав-членів щодо початку переговорів, а точніше “немає консенсусу лише щодо пропозицій однієї з країн ЄС”.