"Євробачення-2024": хто переміг у першому півфіналі конкурсу

“Євробачення-2024”: хто переміг у першому півфіналі конкурсу

7 травня в Мальме (Швеція) пройшов перший півфінал пісенного конкурсу “Євробачення-2024”. 15 учасників змагалися за право представити свою країну у фіналі конкурсу.

Про це повідомляє Суспільне.

До фіналу конкурсу пройшли 10 учасників:

 1. Сербія
 2. Португалія
 3. Словенія
 4. Україна
 5. Литва
 6. Фінляндія
 7. Кіпр
 8. Хорватія
 9. Ірландія
 10. Люксембург

Україна — єдина країна на “Євробаченні”, яка щоразу проходить у фіналі не тільки протягом всіх років її участі, а й загалом в історії конкурсу.

Де дивитися другий півфінал

Другий півфінал пройде у четвер, 9 травня. Його можна буде побачити наживо:

 • Телебачення

Прямий ефір другого півфіналу транслюватиметься на телеканалі Суспільне Культура.

 • Цифрові платформи
 • Радіо Промінь

Як голосувати

Українці не зможуть голосувати під час другого півфіналу. Тільки у випадку, якщо ви знаходитеся в одній з країн, які виступатимуть цього вечора, а саме: Австрія, Мальта, Швейцарія, Греція, Чехія, Албанія, Данія, Вірменія, Ізраїль, Естонія, Грузія, Нідерланди, Норвегія, Латвія, Сан-Марино та Бельгія.

А також у Франції, Італії та Іспанії.

Голосування у півфіналі розпочнеться після виконання останньої пісні та триватиме приблизно 15–25 хвилин.

Глядачі можуть віддати свої голоси за допомогою застосунків для iOS, Android або Windows. Зокрема, через додаток можуть голосувати з країн, які не беруть участь у конкурсі.

Також із країн, які не беруть участь у конкурсі, можна проголосувати через спеціальний сайт. Голосування для таких глядачів розпочнеться після закінчення трансляції другої генеральної репетиції обох півфіналів напередодні ввечері та завершиться на початку прямого ефіру.

Крім того, глядачі у країнах-учасницях зможуть голосувати телефоном та/або через SMS. Відповідні номери мають оголосити під час трансляції.

Можна проголосувати до 20 разів за представників країн, які вам подобаються.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі “Євробачення-2023”.

Радіо Промінь — офіційний радіомовник “Євробачення”.