Як зробити осінню прогулянку з дітьми цікавою і безпечною

Для здоров’я дітей необхідні щоденні прогулянки протягом мінімум двох годин. Причому для кожної пори року можна придумати власні розваги та забави, які будуть підтримувати інтерес малечі та не дозволять зацікавитись небезпечними речами. Батьки можуть зробити прогулянку більш спокійною для себе, якщо скористаються декількома порадами.

AD_4nXdiq-_u70DQX_mwhpQxOCdVUS0S8Tab4MlcjfYoDe4CJ1IvUrE8s-2zcmoqCbaij-880Am1Qpe_qPna626JuoRKz3__mtClGDLrzX1JZABMxG1OjKPqFl2B4YgSJoFoSpsTtN96xA?key=uVFiexdKbC5nREj6-sTtuLDe

Де найкраще провести час з дітьми восени

Для початку потрібно потурбуватися про всі необхідні речі. Малюкам знадобиться дитячий візочок, а також перекус. Також варто взяти цікаві іграшки. Найкращими заняттями, які будуть цікаві батькам і дітям постарше, вважаються:

  • збір осіннього листя — вдома можна створити з них виріб;
  • відвідування дитячого майданчику, де збирається багато малюків приблизно однакового віку;
  • пошук красивих жолудів, каштанів, гілочок;
  • виконання певного спільного завдання, наприклад сходити на почту чи провідати бабусю — йти в обидві боки можна скільки завгодно довго.

Щоб прогулянка принесла задоволення, потрібно належно підготувати до неї дитину. Йдеться не лише про теплий та зручний одяг — ще до виходу слід зацікавити малюка майбутнім проведенням часу та викликати у нього ентузіазм.

AD_4nXeupkyj-KO-aOwfxj_lMYaLTthbPlUy19pX6GhLp91aRUBJREPgkRddYlCbKOsO-cnipbVwG4KhcAjdkABvKVGEk7yfsJ3uRmVdRKnj6TZbfvoiZ5nmgbIIFUjU6kbY3s_xp-9CBA?key=uVFiexdKbC5nREj6-sTtuLDe

Чим варто займатися на прогулянці

Під час самої прогулянки не завжди вдається збирати листя чи займатися іншими активними справами. Цей додатковий час також потрібно чимось займати, тому варто скористатися декількома порадами психологів та спеціалістів з раннього розвитку:

  1. Обговорення самого поняття осені, її ознак. Можна запитати дитину, що саме їй подобається в цьому сезоні, чи хоче вона збирати листя. Формування особистого ставлення допомагає краще запам’ятовувати корисну інформацію та відволікає малюка.
  2. Привернення уваги дитини до різноманітних явищ на шляху. Це можуть бути побачені тварини, будівництво, ремонтні роботи, цікаві машини. Усе, що може спровокувати малюка на розмову та допомогти йому попрактикуватися у вираженні власної думки та формуванні смаків.
  3. Обговорення усіх відчуттів, які приносять рецептори. Можна привернути увагу дитини до приємних запахів, почутих звуків. Так малюк буде відкривати для себе світ сенсорики та вчитися орієнтуватися на інформацію від рецепторів.
  4. Максимальне застосування фізичного контакту. Діти намагаються доторкнутися абсолютно до всього, що трапляється їм на очі. Не варто цього забороняти, адже порівняння різних типів поверхонь та форм допоможе розвинути дрібну моторику та пришвидшити формування нейронних зв’язків у мозку.

Також потрібно враховувати смаки дитини — через деякий час батьки легко вирізняють улюблені заняття малюка.