Як вибрати ідеальний корм для кота: поради та рекомендації

Коти – це не просто домашні улюбленці, адже вони вважаються повноправними членами родини, а їх здоров’я залежить від уваги та турботи людей. Одним з ключових аспектів забезпечення їхнього здорового життя є правильне харчування. Сухий корм, завдяки своїй зручності та збалансованому складу, належить до найпопулярніших варіантів. Однак, обрати правильний раціон може бути викликом, навіть складнішим, ніж може здаватися, на перший погляд. Особливо на це може піти більше часу, якщо ваш кіт вибагливий та не сприймає певні інгредієнти. 

Який буває корм для котів?

Асортимент раціонів для котів не обмежується одним видом і в цьому можна переконатися після відвідування офіційного сайту Клуб 4 Лапи за посиланням https://club4paws.ua/category/koti/goduvannia. Варто розглянути сухі корми, які мають попит та тривалий термін зберігання. В каталозі присутні пропозиції на різні потреби, тому покупець може знайти спеціально розроблене харчування для кошенят та котів з особливими потребами. Вони містять приблизно 26% тваринних білків і спеціальну формулу, яка містить кальцій, фосфор та вітамін D для підтримки здоров’я кісток та суглобів.

Сухий корм для стерилізованих котів містить оптимальне співвідношення білків та жирів. Знижена калорійність допомагає підтримувати оптимальну вагу кішки після стерилізації, а також містить кальцій, фосфор та магній, що сприяють профілактиці сечокам’яної хвороби.

Щодо вологого корму для домашніх улюбленців, він вражає своєю різноманітністю смаків, таких як курка, індичка, телятина й багато інших. Більшість вологих кормів містять формулу “4 в 1”, яка сприяє забезпеченню здоров’я порожнини рота та зубів, блиску шерсті, а також забезпечує нормальне функціонування травної та сечовидільної систем.

Це не всі пропозиції, які можна знайти. Крім різноманіття смаку та потреб, враховується й вік. Підбирайте ідеальний раціон, спираючись на те, чи знаходиться у вашій оселі кошеня, дорослий кіт чи літній пухнастик. У такому випадку, у вас вийде максимально задовольнити актуальні потреби та підтримати здорове самопочуття тварини.

Складові корму, на який варто звернути увагу

При виборі корму для своєї улюбленої тварини важливо завжди звертати увагу на склад продукту. Якість та користь корму безпосередньо залежить від його складу. Отже, на що саме варто звернути увагу?

По-перше, перші інгредієнти, які містяться в кормі, зазвичай є найбільшою часткою в його складі. Тож, якщо вони складаються з якісних компонентів, це вказує на високу якість корму. Основний білок, який повинен бути основним джерелом енергії для тварини, часто має бути названим, наприклад, м’ясні продукти, риба або птиця. 

Далі варто звернути увагу на наявність вітамінів, мінералів та амінокислот, які сприяють здоровому росту та функціонуванню організму тварини. Коти теж повинні отримувати задоволення від їжі, тому далеко не останнє місце займає смак та запах. Щоб досягти приємного ефекту, виробник Клуб 4 Лапи використовує лише натуральні інгредієнти без штучних барвників. Сертифікована продукція характеризується високою смаковою якістю, тому позитивне вплине на здоровий апетит вашого пухнастика. 

Як не помилитися з розрахунком порцій?

Денна норма годування відрізняється у різних випадках та залежить від декількох факторів. Серед них вік, рівень активності, вага та стан здоров’я. Ми зібрали декілька порад, щоб власникам-новачкам було легше впоратися з правильним розрахунком порцій:

  1. Читайте упаковку. Виробники сухих кормів зазвичай надають інформацію про те, скільки корму потрібно тварині відповідно до її ваги, активності та інших особливостей. Денна норма для кошеняти, літньої кішки або вагітної відрізняється.
  2. Враховуйте потреби кота. Активні або швидкі тварини можуть споживати більше корму. Літні або менш активні тварини потребують менше їжі, тому можна звернути увагу на корм з невеликою калорійністю.
  3. Розділіть денну порцію. Годуйте кішку 2-3 рази на день, розділяючи їжу на декілька порцій. Це запобігає переїданню та підтримує здоровий рівень калорій.
  4. Слідкуйте за вагою. Регулярно зважуйте кішку та враховуйте будь-які зміни у її вазі, коригуючи порції.

При годуванні сухим кормом важливо забезпечити доступ до свіжої води у відповідній посудині для пиття (рекомендується використовувати фільтровану або пляшковану воду, а не воду з-під крана).