Вивчення англійської мови: як успішно скласти НМТ

Англійська мова є одним з обов’язкових предметів для вступу на популярні спеціальності. Цей предмет складають у форматі НМТ всі, хто планує вивчати філологію, економіку, підприємництво і т.д. В останні роки англійська не є окремим іспитом, вона є частиною НМТ. Не дивлячись на те, що у мультитесті завдань менше і вони легші, багато хто все одно приділяє достатньо часу підготовці. Також немала кількість майбутніх абітурієнтів займається з репетиторами з англійської мови, адже всі вони націлені отримати високі бали.

Структура та зміст завдань

Перш ніж почати готуватись до НМТ, потрібно ознайомитись з тим, що вас чекає. Мультитест є полегшеною формою тестування, тому в ньому не буде аудіювання та завдання, що передбачає письмову розгорнуту відповідь. Складаючи тест, абітурієнт має виконати:

  • 5 завдань, в яких потрібно буде обрати лише один варіант відповіді;
  • 11 завдань, які передбачають встановлення відповідності;
  • 16 завдань, у яких потрібно буде заповнити словами пропуски у тексті.

Як підготуватись так, щоб успішно скласти НМТ з англійської?

По-перше, потрібно скласти детальний план та графік підготовки. Бажано розподілити дні таким чином, щоб одне заняття відводилось лексиці, друге — граматиці, а третє — читанню. Не витрачайте час на прослуховування аудіофайлів чи написання творів, адже завдань такого типу немає в НМТ.

Приділяйте максимальну увагу граматиці та поповненню словникового запасу. Виконуйте різноманітні вправи на запам’ятовування слів, користуйтесь флешкартками, читайте англомовну літературу, та приділяйте час вивченню граматичного матеріалу. 

Додаткові можливості

В інтернеті представлено багато різних ресурсів, які допоможуть ефективно підготуватись до складання НМТ з англійської мови. Так, у мережі можна знайти:

  • підручники видавництва Cambridge та Oxford у форматі PDF, які можна завантажувати безплатно;
  • корисні відеолекції та відеоуроки, присвячені певним темам;
  • тестові зошити з ЗНО та НМТ з попередніх років;
  • посібники для підготовки до НМТ для того, аби натренувати навички розв’язування тестів.

Практика

Якомога більше практикуйте. Звичайно, важливо знати як можна більше слів та розумітися у граматичних правилах. Та не менш важливо навчитись виконувати тестові завдання та заповнювати словами пропуски у тексті. Чим більше ви будете виконувати таких завдань, тим краще ви будете розуміти принцип їх виконання. З часом ви будете відразу помічати варіанти відповідей, які точно можна відкинути.

Всі завдання в мультитесті з англійської мови пов’язані з читанням. Тому ми також радимо якомога більше читати англомовних текстів. Чим більше ви будете виконувати завдань на читання, тим краще ви зможете виділяти дійсно важливу інформацію у тексті. 

Також не зайвим буде перегляд англомовних фільмів та серіалів, чи прослуховування пісень, чи лекцій. Так ви будете часто перебувати в англомовному середовищі, чути, як формуються речення, у якому значенні використовуються ті чи інші слова. Це особливо корисно для завдання на заповнення пропусків у тексті, адже так ви вже будете мати уявлення про те, які слова можуть бути пропущені.

Мотивація

Хваліть та мотивуйте себе. По-перше, успішне складання НМТ збільшує шанси на те, що ви вступите до омріяного закладу вищої освіти на бюджет чи навіть отримаєте місце в іноземному університеті. Пам’ятайте про це, особливо, коли ви втомились, чи хочете пропустити заняття. Не забувайте, заради чого ви це робите.

Також невеликою мотивацією може стати приємна покупка, прогулянка чи навіть коротка поїздка в інше місто на вихідні. Нагородіть себе за старання протягом місяця чи тижня.

Допомога педагога

Якщо ви не вчили англійську у початковій та середній школі, навчались у школі з математичним нахилом чи цікавились точними науками, можливо, варто подумати про заняття з репетитором англійської мови. Такий варіант підійде і для тих учнів, у яких є проблеми з самодисципліною. Відвідуючи індивідуальні заняття, ви будете мати чіткий план дій, створений репетитором. Педагог також підбере навчальні матеріали, та поглибить ваші знання у темах, передбачених програмою НМТ. З репетитором ви також будете часто проходити пробні тести, але користь в тому, що педагог відразу буде коментувати помилки та пояснювати правила.