світло

Ввечері 8 травня у Україні можливі відключення електроенергії

«Укренерго» не виключає, що обмеження торкнуться і побутових споживачів.

У середу ввечері, 8 травня, по всій Україні можуть ввести обмеження із електропостачання для побутових та промислових споживачів через наслідки масованої російської ракетної атаки в ніч на середу, повідомили в НЕК «Укренерго». Відключення можуть застосовувати в період з 18:00 до 23:00 години.

В НЕК зазначають, що обмеження будуть рівномірно розподілені між усіма областями. Як саме застосовуватимуть відключення в кожній із них повідомлять місцеві обленерго.

«Причина – дефіцит електроенергії в енергосистемі. Він виник через нові пошкодження обладнання українських електростанцій, завдані російськими ударами. Особливо важка ситуація очікується сьогодні з 18:00 до 23:00», – пояснили в компанії.

В «Укренерго» зазначили, що внаслідок масованої російської атаки є пошкодження енергетичної інфраструктури у Львівській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Івано-Франківській областях.  Зокрема, пошкоджень зазнали як тепло так і гідроелектростанції.

Також російські «шахеди» пошкодили обладнання одного з об’єктів «Укренерго» в центральному регіоні. Наразі в цьому регіоні споживачі заживлені за резервними схемами.

«Наразі на пошкоджених об’єктах працює ДСНС, тривають аварійно-відновлювальні роботи. Диспетчерський центр «Укренерго» застосовує всі наявні заходи для подолання дефіциту, зокрема імпорт та аварійну допомогу електроенергії з енергосистем країн Європи», – окреслили ситуацію в НЕК.