За словами спікера, відтепер наш час ніколи не буде перетинатися з московським.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук пояснив користь від скасування переходів на літній та зимовий час, зазначивши, що тепер в Україні буде “київський час”. Про це він сказав під час брифінгу, відповідаючи на запитання УНІАН, яка користь від ухваленого сьогодні відповідного рішення, зокрема з точки зору економіки.
“Що стосується користі від того, що сьогодні зроблено… Перше – це те, що Україна отримала київський час. Це час, який діє на всій території України. Я просто хочу нагадати, що в перші ж дні після того, як Росія анексувала українську територію у вигляді Криму, перше, що вона зробила – це ввела туди “московскоє врємя”, – нагадав спікер.
Стефанчук зауважив, що “це питання навіть не відчуття, це питання політики, державної політики. І коли хтось говорить, що часові пояси – це паралельні лінії, то, будь ласка, гляньте: ніде немає паралельних ліній. Це завжди геополітичний вимір. Будь-який часовий пояс – це геополітичний вимір”, – підкреслив голова ВР.
Також він зазначив, що не знає людей, які почуваються щасливими від перелаштування своїх біологічних годинників двічі на рік через переведення годинників.
“Я хочу нагадати всім, хто говорить, що це в нас було від діда-прадіда: цей час був введений в Україні в 1981 році, в Українській Радянській Соціалістичній Республіці. А щодо обґрунтування переходу з зимового на літній час, вперше воно було обґрунтовано в Сполучених Штатах Америки в 1700-якомусь році. І один з пунктів обґрунтування було – що треба менше спалювати свічок, і це впливає на економіку”, – нагадав Стефанчук.
Він підкреслив, що отримано було висновки енергетиків та економістів, і ніде не було доведено економічної ефективності від переведення з зимового часу на літній і навпаки.
“І сьогодні, мені здається, парламент ухвалив дуже правильне і слушне рішення: в Україні відтепер буде єдиний київський час, що повністю відповідає директиві Європейського парламенту, і ми будемо рухатися цим часом… Зараз ми живемо півроку за українським часом, півроку – за московським часом… Відтепер наш час ніколи не буде перетинатися”, – сказав голова ВР.
Скасування переходу на літній час
Як повідомляв УНІАН, у березні 2021 року ВР ухвалила в першому читанні проект закону “Про обчислення часу в Україні” (№4201). Законопроектом передбачалося встановлення й закріплення на території України єдиного київського часу та відмова від подальшого сезонного переведення стрілок годинників. Тодішній перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук, який є автором законопроекту, зазначив, що перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на стан здоров’я громадян.
У вівторок, 16 липня, ВР проголосувала за скасування переведення часу з зимового на літній в Україні. Відповідне рішення підтримав 261 народний депутат. Народний депутат Ярослав Железняк зауважив, що цього року в останню неділю жовтня (27 числа) стрілки ще буде переведено на зимовий час, а потім вже переведення на літній час з 2025 року та далі не буде.
Залиште коментар
Розгорнути ▼