В Україні поступово зростає споживання електроенергії, але дефіцит зменшився, – “Укренерго”

Споживання електроенергії в Україні поступово зростає через посилення морозів. Більш стрімке зростання очікується із початком робочого тижня.

Про це повідомляє “Укренерго”.

При цьому дефіцит електроенергії дещо зменшився завдяки збільшенню виробництва, проте досі зберігається на суттєвому рівні. Наявний обсяг виробленої електроенергії ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі.

Зазначається, що вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення процесів, необхідних для роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення. При цьому у Київській та Одеській областях є мережеві обмеження.

Ліміти споживання доведені до всіх областей. Проте обмеження будуть діяти, за виключенням Київської та Одеської, лише на період з 16:00 до 20:00. В інший час доби обмеження споживання застосовувати не планується.

На жаль, через масштабну аварію на одній з підстанцій НЕК “Укренерго”, в Одесі та прилеглих районах продовжують діяти аварійні відключення. Фахівці розробляють резервні схеми заживлення Одеси та прилеглих районів.

Окрім того, після ремонту в мережу повернулись два блоки на ТЕС. Водночас один блок виведено в аварійний ремонт. Також протягом майже всієї доби відбувається імпорт електроенергії з інших країн.