В Туреччині почалося судове розслідування щодо будівельників у районах, що постраждали від землетрусу

Міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг заявив у п’ятницю, що розпочалися судові розслідування щодо будівельників у регіонах, які постраждали від смертоносного землетрусу у понеділок, повідомляє турецьке агентство Anadolu.

“Наші головні прокурори повсюдно розпочали свої судові розслідування щодо цих подій”, – сказав Боздаг на пресконференції.

“Всі, хто допустив недоліки або недбалість будуть притягнуті до відповідальності перед законом”, – додав він.

Деталі

Боздаг сказав, що 206 прокурорів було призначено Радою суддів і прокурорів країни для управління судовими процесами в районах, що постраждали від землетрусу, повідомляє Anadolu.

Боздаг також повідомив, що вживаються необхідні заходи для арешту винних та запровадження заборони на їхні міжнародні поїздки.

Доповнення

У вівторок інженер-будівельник Геологічної служби США Кішор Джайсвал повідомив CNN, що в минулому Туреччина пережила сильні землетруси, у тому числі землетрус 1999 року, який стався на південному заході Туреччини і забрав життя понад 14 000 людей. Через це, за його словами, у багатьох частинах Туреччини діють регіональні будівельні норми, які гарантують, що будівельні проекти витримають такі події.

Але не всі будівлі були збудовані відповідно до сучасних турецьких сейсмічних стандартів. Недоліки в проектуванні та будівництві, особливо у старих будинках, означають, що багато будинків не витримали серйозності ударів.