кораблі

Україна за два роки потопила або вивела з ладу третину кораблів ЧФ РФ — речник ВМС

Україна потопила або вивела з ладу третину всіх російських військових кораблів у Чорному морі. Це завдало сильного удару по військовому потенціалу Москви.

Про це у коментарі АР заявив речник ВМС Дмитро Плетенчук.

Він нагадав, що удар Сил оборони 23 березня вразив російський десантний корабель “Костянтин Ольшанський”, який стояв у доці в Севастополі в окупованому Росією Криму. До того, як Росія захопила його під час анексії Чорноморського півострова в 2014 році, корабель входив до складу ВМС України.

Від удару пошкоджень зазнали і великі десантні кораблі “Азов”, “Ямал” та розвідувальний корабель “Іван Хурс”. Вони не зможуть виконувати бойові завдання найближчим часом.

За словами Плетенчука, за понад два роки Силам оборони України наразі вдалося знищити або вивести з ладу третину кораблів Чорноморського флоту Росії. Водночас він визнав, що потоплено лише два з близько десятка російських ракетоносців, і пообіцяв, що Україна продовжить завдавати ударів.

“Наша кінцева мета — повна відсутність військових кораблів так званої Російської Федерації в Азовському та Чорноморському регіонах”, — сказав речник ВМС.