Україна та Євросоюз

Україна та Євросоюз підписали безпекову угоду: що вона передбачає – важливі пункти

Двосторонню безпекову угоду підписували президент України Володимир Зеленський, голова Євроради Шарль Мішель і очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

У четвер, 27 червня, Україна та Євросоюз підписали безпекову угоду під час саміту лідерів у Брюсселі.

Про це стало відомо під час онлайн-трансляції заходу.

Двосторонню безпекову угоду підписували президент України Володимир Зеленський, який прибув вранці із візитом до столиці Євросоюзу, голова Євроради Шарль Мішель і очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Відповідно до підписаного документу, всі 27 країн Євросоюзу зобов’язалися надавати Україні більш широку підтримку, незважаючи на будь-які зміни, конституційно закріплені у документах, всередині. Зокрема, вона гарантує:

  • продовження постачання зброї,
  • надання навчальної та іншої допомоги у сфері безпеки на роки вперед.

Крім того, глава держави підписав угоди про гарантії безпеки із Литвою та Естонією. 

“Я переконаний, що кожна європейська нація, яка поділяє спільні європейські цінності, має бути частиною європейської родини. Це справедливо для України, це справедливо для Молдови, справді для народів Балкан, Грузії – я впевнений, що момент для Грузії настане. І я впевнений, що щодо Білорусі будуть рішення, тому що це теж європейська нація, яка в майбутньому має бути в об’єднаній Європі”, – сказав Зеленський, виступаючи на сесії.