Україна та ЄС

Україна та ще 8 держав долучилися до санкцій ЄС проти Росії

Україна та ще вісім країн з-поміж країн-кандидатів та членів Європейської зони вільної торгівлі (ЄЗВТ) підтримали рішення Ради Європейського союзу про продовження на пів року персональних санкцій проти Росії за порушення суверенітету та територіальної цілісності України.

Про це йдеться у заяві верховного представника Жозепа Борреля від імені ЄС.

“Європейська Рада 12 березня ухвалила рішення (CFSP) 2024/8471 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із діями, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Рада ЄС вирішила продовжити цей режим на наступні шість місяців, до 15 вересня 2024 року, додавши 97 осіб та 9 установ”, — йдеться у заяві.

Крім того, з санкційного переліку за порушення суверенітету та територіальної цілісності України були виключені 9 померлих осіб та додатково ще три людини.

У заяві зазначається, що до санкцій приєдналися країни-кандидати в члени ЄС Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Україна, Молдова та Боснія і Герцеговина, а також країни ЄЗВТ Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, члени Європейського економічного простору.

23 лютого Європейський Союз ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.