Україна офіційно запросила Китай взяти участь у реалізації формули миру

За словами президента, українську формулу досягнення миру передано до КНР дипломатичними каналами – Україна запрошує до діалогу і очікує на відповідь.

Китай запросили до реалізації мирного процесу в Україні / Офіс президента

Україна дипломатичними каналами передала Китаю запрошення брати участь в реалізації формули досягнення миру у війні, яку розпочала російська федерація.

Як передає кореспондент УНІАН, про це президент Володимир Зеленський сказав на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою у Києві.

Припинення вогню просто так, як явище, нікого не влаштовує, тому що ми жили з цим достатньо довго. У нас були “Мінські домовленості”. Це тільки замороження конфлікту для того, щоби Росія підготувалася і повернулася знову зі своїм єдиним бажанням, бажанням їх лідера окупувати нашу державу“, – сказав Зеленський.

Президент додав, що це потрібно вирішувати глобально і фундаментально. “Що стосується фундаментальних рішень – ми запропонували світу нашу формулу миру і це стосується й відносин з Китаєм. Китаю ми публічно, дипломатичними каналами, передали нашу формулу миру і запрошення брати участь у цій формулі. Ми запрошуємо до діалогу і очікуємо на відповідь“, – наголосив Зеленський.


Українська формула миру

Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2022 року на саміті G20 Зеленський представив українську формулу досягнення миру та закликав лідерів іноземних держав допомогти Україні реалізувати її. За його словами, кожен з 10 пунктів формули чітко опрацьований:

  • Радіаційна та ядерна безпека;
  • Продовольча безпека;
  • Енергетична безпека;
  • Звільнення всіх полонених і депортованих;
  • Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку;
  • Виведення російських військ і припинення бойових дій;
  • Повернення справедливості; протидія екоциду;
  • Недопущення ескалації;
  • Фіксація закінчення війни.

23 лютого 141 країна-член ООН підтримали резолюцію про всебічний, справедливий і довготривалий мир в Україні. У тексті резолюції висловлюється наполегливий заклик до росії негайно і безумовно вивести всі її війська з території України. “Проти” резолюції проголосували сім країн і “утримались” – 32. Країни, які виступили проти миру в Україні: росія, Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Малі, Нікарагуа і Сирія.