Україна і США виходять на новий рівень єдності — Зеленський

Україна і США виходять на новий рівень єдності — Зеленський

Довгострокова домовленість між США та Україною щодо спільного виробництва зброї — це новий рівень єдності двох держав.

Про це заявив у нічному зверненні з Вашингтона президент України Володимир Зеленський.

“Копродукція в “оборонці” зі Сполученими Штатами – це історична річ. Нова промислова база, нові робочі місця – для обох наших народів. Україна зможе виробляти, зокрема ППО. Готуємося створити нову оборонну екосистему разом зі Сполученими Штатами, щоб виробляти зброю, щоб разом іще більше посилити свободу й захист життя”, — наголосив президент.

Він відзначив, що рішення про виготовлення зброї у копродукції матиме глобальні позитивні результати.

Зеленський подякував президенту США Джо Байдену за новий пакет військової допомоги України на 375 млн доларів, куди входять ППО, артилерія, снаряди, інженерні засоби.

Глава держави також висловив слова вдячності обом палатам Конгресу, де провів “дуже відверті та детальні розмови”

“Я відчув довіру – довіру, яка завжди є основою єдності. Чіткі відверті запитання членів Палати представників та сенаторів. Прямі відповіді. Для України – це пріоритет, щоб в наших відносинах була необхідна прозорість”, — сказав президент.

Під час зустрічей у Пентагоні відбулися важливі розмови й домовленості про оборонну підтримку. Зокрема міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін підписав угоди про співпрацю з трьома ключовими американськими асоціаціями. Завдяки цим документами понад 2000 оборонних американських компаній можна буде залучити до роботи в Україні.

Окрім того, є меморандум про енергетичну співпрацю.

Також принципові речі обговорили з американськими представниками щодо відновлення України після бойових дій. Обговорили і посилення інституцій нашої держави, щоб очистити Україну від будь-яких ворожих та корупційних впливів.

Є ціннісне рішення про повернення Україні вкрадених окупантами артефактів, предметів скіфського періоду.

Свої важливі заходи були сьогодні в першої леді. Зокрема зустріч із першою леді Америки Джилл Байден, зустріч зі студентами у Джорджтаунському університеті, відкрилась 40-ва українська книжкова поличка.

Увечері президенті перша леді разом звернулися до всіх американців – і до політичних лідерів, до членів Конгресу, і до звичайних американців, які зробили стільки надзвичайних речей заради допомоги нашим людям, українським дітям, нашим українським родинам і нашим воїнам.