Служба безпеки України заблокувала роботу прокремлівської ботоферми у Запоріжжі. Кілька тисяч ботів «розганяли» дезінформацію про ситуацію на південному фронті та закликали донатити на підтримку окупантів.
Про це повідомили в СБУ.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/image-83-1024x682.png)
За даними слідчих, як першоджерело для поширення деструктивного контенту ботоферма використовувала Telegram-канал пропагандиста, який представляє окупаційну адміністрацію Мелітополя.
Вже на початку своєї роботи ботоферма нараховувала майже 2 тисячі фейкових акаунтів, які поширювали проросійські наративи нібито від імені місцевих жителів.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/image-81.png)
Так, боти «розганяли» дезінформацію про ситуацію на південному фронті, займались дискредитацією командування Сил оборони, підбурювали українських громадян ухилятися від мобілізації, популяризували російські окупаційні угруповання і закликали донатити на їхню підтримку.
Як вказує СБУ, цей «осередок» мав стати «ударною силою» у проведенні масштабних інформаційних диверсій рф у прифронтових районах області.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/image-82-683x1024.png)
За даними слідства, незаконну діяльність організував місцевий спеціаліст з інформаційних і телекомунікаційних технологій. Свою техніку він розмістив в одному з орендованих офісних приміщень у центрі Запоріжжя. Обладнання, яке використовував зловмисник, дозволяло щодня реєструвати нові анонімні облікові записи у соцмережах, у тому числі заборонених в Україні.
Під час обшуку в офісі знайшли комп’ютерну техніку, 2,5 тисячі SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку, SIM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення.
Наразі розслідування триває. Правоохоронці порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає штраф, обмеження або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Залиште коментар
Розгорнути ▼