Ноутбук

У Запоріжжі викрили ботоферму, яка закликала донатити на підтримку окупантів

Служба безпеки України заблокувала роботу прокремлівської ботоферми у Запоріжжі. Кілька тисяч ботів «розганяли» дезінформацію про ситуацію на південному фронті та закликали донатити на підтримку окупантів.

Про це повідомили в СБУ.

За даними слідчих, як першоджерело для поширення деструктивного контенту ботоферма використовувала Telegram-канал пропагандиста, який представляє окупаційну адміністрацію Мелітополя.

Вже на початку своєї роботи ботоферма нараховувала майже 2 тисячі фейкових акаунтів, які поширювали проросійські наративи нібито від імені місцевих жителів.

Так, боти «розганяли» дезінформацію про ситуацію на південному фронті, займались дискредитацією командування Сил оборони, підбурювали українських громадян ухилятися від мобілізації, популяризували російські окупаційні угруповання і закликали донатити на їхню підтримку.

Як вказує СБУ, цей «осередок» мав стати «ударною силою» у проведенні масштабних інформаційних диверсій рф у прифронтових районах області.

За даними слідства, незаконну діяльність організував місцевий спеціаліст з інформаційних і телекомунікаційних технологій. Свою техніку він розмістив в одному з орендованих офісних приміщень у центрі Запоріжжя. Обладнання, яке використовував зловмисник, дозволяло щодня реєструвати нові анонімні облікові записи у соцмережах, у тому числі заборонених в Україні.

Під час обшуку в офісі знайшли комп’ютерну техніку, 2,5 тисячі SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку, SIM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення.

Наразі розслідування триває. Правоохоронці порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає штраф, обмеження або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.