У новому пакеті санкцій ЄС проти Росії немає заборон на імпорт — Reuters

У новому пакеті санкцій ЄС проти Росії немає заборон на імпорт — Reuters

Європейська комісія не додаватиме жодних нових заборон на імпорт у запланований 13-й пакет санкцій проти Росії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дипломатичні джерела.

Попри заклики деяких країн ЄС заборонити більше російських товарів, наприклад алюмінію, Єврокомісія запропонує пакет, який, як сподівається, викличе мінімальні дебати серед держав-членів, щоб його швидко ухвалили до другої річниці вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

“Будуть сотні списків юридичних і фізичних осіб. Ніяких гучних назв (компаній)”, — сказав один із дипломатів.

За його словами, пропозиція ЄК яка може надійти вже цього тижня, також розширить список російських компаній, яким фірми з ЄС не можуть продавати товари подвійного призначення.

Товари подвійного використання – це предмети, які можна використовувати у звичайному житті, а також на полі бою для виготовлення зброї, як-от безпілотників.

Джерела додали, що після ухвалення 13-го пакету санкцій Комісія швидко запропонує 14-й набір заходів, які можуть включати деякі нові заборони на імпорт.

У Брюсселі вважають, що залишилося небагато, щодо чого країни ЄС могли б досягти одностайної згоди, оскільки санкції щодо російського ядерного палива та скрапленого природного газу наразі не розглядаються.

У Європейському союзі розпочали обговорення нового пакета санкцій проти Росії, який мають намір затвердити до 24 лютого 2024 року.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що не задоволений санкціями проти РФ, адже вони не перешкоджають агресору виробляти ракети.