У Гостомелі відновлюють 6 багатоповерхівок, зруйнованих росіянами: нове житло будують з уламків старого

У військовому містечку у Гостомелі, що сильно постраждало від російської військової агресії, відновлять 6 багатоповерхівок. Будівництво нового житла будуть здійснювати за технологією повторного використання будівельного сміття. 

Наразі тривають роботи з демонтажу багатоквартирних будинків, що були зруйновані внаслідок російської військової агресії. Вже демонтовано 2 багатоповерхівки, повідомив заступника Київської ОВА Микола Бойко. 

“Демонтовані конструкції і бетонні блоки з будівель не поїдуть на звалище будівельних відходів. Прямо на локації встановлено спеціальне обладнання, шрейдер, за допомогою якого будівельне сміття сортується, переробляється і в подальшому буде використане для будівництва нового житла”, – написав він.

Як повідомляють у компанії Neo Eco Ukraine, яка займається проєктом, усього у Гостомелі планують звести 5 кварталів у вигляді урбаністичних островів. Кожен з них буде мати власну соціальну зону з парком. 

За словами авторів проєкту, нові будинки будуть енергоефективними та екологічними. Вони будуть побудовані з використанням солом’яних панелей, завдяки чому економія на опаленні становитиме близько 80%.

Проєктом також передбачено встановлення сонячних панелей над паркомісцями, які зроблять цілий квартал автономним у разі відключення світла.

Також на території кварталів пропонують звести окремий центр з наданням комерційних та громадських послуг. На перших поверхах 4-7 поверхових будівель теж частково будуть розміщені об’єкти комерційного призначення. Крім цього, буде зведена споруда подвійного призначення: укриття цивільного захисту та одночасно паркінг закритого типу.

“Ми плануємо збудувати 450 нових квартир, які стануть новим зручним та сучасним житлом для мешканців військового містечка”, – пишуть автори проєкту.