У Білому домі прокоментували "перемогу" Путіна на "виборах"

У Білому домі прокоментували “перемогу” Путіна на “виборах”

Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван, коментуючи перемогу Володимира Путіна на “виборах” президента РФ, заявив, що “на цих виборах не було нічого вільного чи справедливого, а результат був визначений наперед”.

Про це Салліван сказав на брифінгу в Білому домі.

Салліван заявив, що результат виборів не був непередбачуваним, оскільки Володимир Путін закрив політичний простір та ув’язнив політичних суперників, а деякі з його політичних опонентів трагічно загинули.

“На цих виборах не було нічого вільного чи справедливого, а результат був визначений наперед”, — сказав Салліван.

Він додав, що “реальність така, що президент Путін є президентом РФ”.

“Нам доводилося мати справу з цією реальністю під час війни в Україні, під час інших агресивних дій РФ, під час інших кроків, що суперечать національним інтересам США, які ми бачили з боку цього президента та Російської Федерації під його керівництвом. І ми будемо продовжувати мати справу з цією реальністю. Але ця реальність не заперечує того факту, що ці вибори не відповідали жодним критеріям вільних та чесних виборів”, — наголосив посадовець.

Напередодні Центральна виборча комісія РФ оголосила про опрацювання 100% протоколів з виборчих дільниць. За результатами підрахунку Володимир Путін набрав 87,28% голосів.

Що відомо про “вибори” президента Росії

За офіційними даними, явка виборців становила 74,22%.

За даними екзит-полу Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), Володимир Путін набрав 87% голосів. Екзит-поли Фонду суспільної думки (ФСД) вказують, що Путін лідирує з результатом у понад 87%.

За словами співголови російського руху “Голос” (визнаний у РФ іноагентом) Станіслава Андрійчука, наразі аналіз явки на вибори президента РФ “вказує на фальсифікації“.

Загалом на карту виборів “Голосу” надійшло 1 648 повідомлень про порушення.

“У деяких регіонах РФ явка зовсім неприродна, вона намальована там у деяких територіальних виборчих комісіях: усі сусідні дільничі виборчі комісії показують приблизно однаковий відсоток за явкою аж до десятої частки. Такого у реальному житті не буває. Це ознака відвертої фальсифікації”, — пояснив Андрійчук.

“Вибори” в Росії, а також на окупованих територіях України та в анексованому Криму проходили протягом трьох днів. 17 березня — був третім, останнім днем голосування.