Цієї ночі у Грузії стався землетрус: деталі

Дві тектонічні плити Аравійська та Анатолійська продовжують свій рух. І цієї ночі землетрус сколихнув Грузію. 

На щастя він був не таким потужним, як в Туреччині та Сирії. Магнітуда поштовхів була в районі 4,5 бали. Опісля першого поштовху були ще два, але вже не такі сильні, як перший. Про це у суботу, 11 лютого, повідомляє Перший канал Грузії із посиланням на Національний центр сейсмічного моніторингу.

Зазначається, що підземні поштовхи було зафіксовано о 19.33 за місцевим часом. Осередок землетрусу залягав на глибині 4,96 км. Епіцентр поштовхів знаходився за сім кілометрів на схід від міста Озургеті (центр краю Гурія), поблизу села Вакіджварі. Даних про якісь руйнування чи постраждалих поки що немає.

До слова, станом на ранок 12 лютого, кількість жертв у Туреччині та Сирії перевищила 25 тисяч осіб. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Туреччини Фахреттін Коджа. Лише вчора ця цифра не перевищувала 23 тисячі. Себто за 24 години у Туреччині та Сирії під завалами знайшли ще понад дві тисячі людей. Скільки ще перебуває під завалами, до сьогодні невідомо. Але всі шпиталі в Туреччині переповнені постраждалими. 

Натомість прогнози ООН невтішні. В організації прогнозують збільшення кількості жертв землетрусів у Туреччині та Сирії. Вони вважають, що кількість загиблих може сягнути 50 тисяч осіб. Про це в суботу, 11 лютого, заявив заступник генсека ООН з гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс, повідомляє Sky News.