Тінти: що це і як ними користуватися

Різноманіття декоративної косметики для губ просто вражає. Сьогодні жінкам доступні олівці, помади, блиски, кольорові бальзами, а від недавніх пір ще й тінти. Вони з’явилися буквально кілька років тому і активно захоплюють прихильність дівчат по всьому світу. Проте ще далеко не всі модниці з ними знайомі та розуміють принцип використання. Тож розглянемо детальніше.

Характеристики продукту

Тінтами називають спеціальні косметичні засоби з високою пігментацією. Вони створені на основі мусу чи олій. Такі косметичні продукти придають губам яскравіший відтінок та легкий об’єм.

Від помади тінт відрізняється щільністю текстури. Він більш прозорий, створює натуральний ефект та не забезпечує чіткої графічності контуру.

Ще одна відмінність – стійкість. Деякі види тінтів можуть триматися весь день, попри випиті чашки кави та обід. Зумовлена така особливість тим, що пігмент в складі продукту проникає в шкіру, в той час як помада – ні.

Проте, на відміну від помад тінти вимагають кращої підготовки губ до нанесення. Є кілька секретів, які допоможуть створити гарний макіяж.

Поради щодо використання тінта

Тінти є різні за складом. Але вони можуть суттєво підкреслювати недоліки шкіри губ: сухість, тріщини, нерівності. Щоб цього не сталося треба правильно готуватися до макіяжу. Ось основні етапи:

  1. Пілінг. Перед нанесенням тінту треба використати скраб для губ. Він допоможе вирівняти поверхню, видалить сухі кірочки, завдяки чому продукт ляже максимально рівно.
  2. Зволоження та живлення. Перед тінтом треба нанести на губи бальзам. Особливо це важливо для продуктів з матовим фінішом, які трохи підсушують шкіру. Бальзам зволожить губи, зробить шкіру більш гладенькою, через що і декоративний засіб ляже краще та рівніше.
  3. Використовуйте щіточку чи аплікатор. Багато дівчат наносять помаду чи блиск пальцями. Такий варіант дозволяє зробити максимально натуральний ефект, без чіткого контуру та насиченого кольору Проте з тінтом такий варіант не зручний, оскільки цей продукт швидко висихає на губах, тому наносити його треба швидко та рівномірно. Я для цього використовують саме аплікатори чи пензлики.
  4. Нанесення потрібно робити від центру. Тінт – це не олівець, тому контур ним не роблять. Для натурального ефекту наносять його спочатку на центр губ, а потім розподіляють до краю.

Варто зазначити також, що ці продукти відрізняються за структурою. Є тінти для губ сухіші, є більш маслянистіші, є такі, які забезпечують глянцевий блиск. Зумовлена така відмінність різницею в типах продуктів. На це і треба зважати, збираючись замовити косметику.

Проте, щоб розумітися на різниці різних косметичних засобів, треба розібратися в їх характеристиках.

Різновиди тінтів для губ

Сьогодні ці засоби представлені кількома різновидами, відмінність між якими полягає в складі та властивостях. Ось кілька популярних видів тінтів:

  • тінт-плівка;
  • помада-тінт;
  • тінт-блиск;
  • тінт-бальзам;
  • тінт-масло.

Тінт-плівка – найбільш популярний різновид. Він діє по принципу всім відомих масок-плівок для обличчя. Його потрібно нанести на губи, дати висохнути (десь 10 хв), а потім зняти плівку, за цей час пігмент вже проникне в шкіру.

Тінт-помада має рідку форму. Він швидко висихає на вустах, утворює матову велюрову текстуру.

Тінт-блиск наноситься як звичайний блиск. В ньому зазвичай менше пігмента і він не такий довготривалий, як плівка чи помада, створює напівпрозоре покриття.

Тінт-бальзам містить в своїй формулі зволожуючі та поживні компоненти. Він не лише фарбує, а ще й доглядає за шкірою губ, не сушить її.

Тінт-масло – забезпечує повноцінний догляд. Він захищає губи від негативного впливу зовнішніх факторів. Але колір у нього – напівпрозорий, не дуже насичений.