Статус “обмежено придатний” скасують із 4 травня: що зміниться для чоловіків

За словами директорки департаменту охорони здоров’я Міноборони України Оксани Сухорукової, в Україні зникає статус “обмежено придатний”, і формуються чіткі правила — “придатний/непридатний”. Військовозобов’язаних розділять на кілька категорій.

Новий закон, що скасовує статус “обмежено придатний”, набуде чинності 4 травня. Починаючи з 18 травня (коли набуде чинності Закон про мобілізацію), тих, кого раніше визнали обмежено придатними до служби, почнуть знову запрошувати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) на медичний огляд. Про це розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова в інтерв’ю ZN.UA.

За її словами, в Україні зникає статус “обмежено придатний”, і формуються чіткі правила — “придатний/непридатний”. З огляду на це, військовозобов’язаних розділять на кілька категорій.

“Я б розділила це питання на дві частини. Проходження ВЛК у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки для військовозобов’язаних і проходження ВЛК військовослужбовцями. Є різниця в організації цих ВЛК. Так, ВЛК у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки працюють за договорами з НСЗУ. Їхні правила описані у вимогах до установ на укладення договорів”, — зазначила вона.

Сухорукова уточнила, що визнані придатними будуть розділені за такими категоріями, залежно від ступеня функціональності:

  • придатні (повністю);
  • придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі, у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плавучому складі тощо;
  • придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до військових навчальних закладів);
  • придатні для виконання специфічних завдань.