Спроба наступу РФ на півночі Харківщини: що відбувається на прикордонні

Близько 05:00 10 травня росіяни спробували прорвати лінію оборони на півночі Харківщини, повідомили в Міноборони. Обстріли населених пунктів прикордоння посилились.

Останні новини про спробу наступу Росії на Харківщині — в онлайн-стрічці від редакції Суспільне Харків.

Ситуація на фронті: дані Генштабу на 13:30

  • На Харківському напрямку зафіксовано три бойових зіткнення. Росіяни намагаються атакувати в напрямку Липців. Російська авіація завдала два удари по районах населених пунктів Липці та Мала Данилівка;
  • Сили оборони відбили наступальні дії російських окупантів в районі Вовчанська, частково витіснили їхні сили із населеного пункту, тривають оборонні дії в північних і північно-західних околицях;
  • На Куп’янському напрямку бойові дії відбувалися в районах Стельмахівки, Синьківки, Берестового, Новоєгорівки, Піщаного та М’ясожарівки. Загалом відбито 18 російських атак, ЗСУ стримують натиск росіян.

Сиуація у Вовчанську: коментар речника Міноборони Дмитра Лазуткіна з нацмарафону

За його словами, росіяни намагаються закріпитися у північній частині Вовчанська.

“Невеличкими піхотними групами туди заходить, намагається зайти. Наше завдання — знищувати ворога, не давати їм заводити більше сил, не давати їм закріпитися. Власне кажучи, наші FPV-дрони та артилерія доволі ефективно працюють, і коли росіяни технікою підвозять піхоту, ця техніка знищується у доволі великій кількості. Підтягнуто резерви, дуже ефективні, боєздатні підрозділи зараз поблизу Вовчанську, і вони зараз тримають цей напрямок. Але так, деякі піхотні групи в місто дійсно зайшли”, — говорить Лазуткін.

Сьогодні головком доповідав про ситуацію президенту, сам головком зараз перебуває в бойових бригадах. Напрямок зараз керує досвідчений генерал Драпатий. Тому триває, так би мовити, бойова робота, ясна річ, що ситуація непроста, що напруження залишається. Є тенденція до стабілізації, але все одно тривають важкі бої. Треба сприймати це спокійно, це війна, ворог намагається розтягнути фронт, десь зв’язати наші сили. Тобто дійсно завдання наше зараз — знищити окупанта, і це робиться — у великій кількості окупанти гинуть на підходах до Вовчанська, також і на його околицях.

У Вовчанську 15 травня лишаються до 300 людей, географія боїв не змінилася

Про це Суспільне Харків розказав начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі.

“Географія боїв не змінилася. Зараз, як і вчора, і позавчора, ворог здійснює спроби захопити місто, наші ЗСУ зустрічають їх на околицях міста. Є намагання, але хлопці відбивають. Зараз іде стрілецький бій на північних околицях міста. Росіяни зараз використовують тактику наступу невеличкими групами, ДРГ, які намагаються зайти в місто й зайняти позиції, але завдяки нашим воїнам, дай боже, все буде добре”, — говорить Гамбарашвілі.

За його словами, у місті лишаються до 300 людей, триває евакуація.

“Ситуація вкрай важка. Шосту добу ворог завдає масованих ударів, використовуючи всю зброю, яка в нього є. “Працюють” і по критичній інфраструктурі, і по житловій забудові — місто фактично стирають із землі”, — розповідає керівник МВА.