Шмигаль закликає українців зменшити споживання електроенергії

Через низьку температуру в енергосистемі України спостерігається дефіцит, прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликає українців зменшити споживання електроенергії з 9:00 до 19:00. Про це Шмигаль повідомив у своєму Telegram-каналі, передають Українськi Новини.

“Зниження температури, аварійні ремонти, обмежена робота сонячних електростанцій через хмарну погоду. Все це призвело до того, що в нашій енергосистемі зараз спостерігається дефіцит потужності. “Укренерго” змушене залучати аварійну допомогу з Європи. Це екстрений захід, і не завжди гарантований. Тому зараз Уряд та енергетики закликають всіх і кожного зменшити споживання електроенергії. Особливо з 9 до 19″, – написав він.

Прем’єр закликає громадян не включати одночасно потужні електроприлади, переносити прання на нічні години, вимикайти світло в приміщеннях, які не використовуються.

Шмигаль також закликав торговельні центри, магазини, ресторани зменшити інтенсивність освітлення вивісок та вітрин, підприємства – переглянути виробничий процес з точки зору енергоефективності.

“Все це дозволить уникнути запровадження графіків відключень. Відповідальне споживання електроенергії кожного з нас – це світло для всіх”, – наголосив він.