Російські заводи IKEA продадуть місцевим покупцям

IKEA сподівається остаточно узгодити умови на початку цього року.

Російська урядова комісія схвалила продаж заводів шведського виробника меблів IKEA в Росії двом місцевим покупцям, що відкриває шлях до укладення угоди. Про це пише Reuters із посиланням на заяву заступника міністра промисловості і торгівлі РФ Віктора Євтухова.

Західні компанії оголосили про плани покинути Росію після її вторгнення в Україну в лютому минулого року. IKEA сподівається остаточно узгодити умови на початку цього року.

Продажі були ускладнені необхідністю отримання схвалення урядової комісії для угод за участю фірм з так званих недружніх країн – тих, які ввели санкції проти Росії“, – нагадує агентство.

Євтухов повідомив газеті “Известия”, що заводи придбають виробник кухонних стільниць “Слотекс” і виробник пиломатеріалів “Лузалес”.

Власник бренду Inter IKEA Group раніше заявляв, що продає свої чотири виробничі підприємства в Росії – в Тихвіні, Новгороді та В’ятці.

За інформацією “Известий”, два підприємства були об’єднані в одне, що означає, що в угоду буде включено три бізнес-одиниці. Заводи продовжать працювати, а вироблена продукція буде продаватися в російських роздрібних мережах.

Процес продажу підлягає обов’язковому затвердженню”, – заявили в Inter IKEA в четвер. “Цей процес відбувається між владою і компаніями, що подають заявки. Ми домовилися з потенційними покупцями не розголошувати жодних деталей щодо них і цілісності процесу продажу“, – додали в IKEA.

Компанії Slotex і Luzales не відповіли на запити про коментарі.

Для нас важливо, щоб виробничі потужності працювали і розвивалися, а робочі місця були збережені.

Нові власники, в разі необхідності, можуть розраховувати на всі можливі заходи державної підтримки“, – заявив Євтухов.

IKEA вирішила закрити свої магазини в Росії після вторгнення РФ в Україну. Багато інших західних компаній – від виробників енергоносіїв до мереж продовольчих товарів і одягу – залишили Росію.

IKEA, найбільший у світі меблевий бренд, закрила свої російські магазини в березні минулого року і заявила, що продасть фабрики, закриє офіси і скоротить 15-тисячний штат співробітників у Росії. Минулого літа мережа знову ненадовго відкрилася для проведення короткого онлайн-розпродажу.