Разом з дипломом повістка? Деяких студентів влітку можуть чекати “сюрпризи” від ТЦК

У підписаному президентом України законопроєкті про мобілізацію студенти, котрі навчаються на очній або дуальній формі навчання, мають право на відстрочку, проте після вручення диплома військовозобов’язані студенти втрачають право на відстрочку від служби.

Про це йдеться в тексті законопроєкту про мобілізацію.

Відповідно до статі 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації можуть отримати:

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти,
  • асистенти-стажисти,
  • аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Проте право на відстрочку від мобілізації студенти зберігають лише на час навчання на очній або дуальній формі. Відтак поки військовозобов’язані студенти можуть підтвердити відповідним документом, що вони й надалі мають статус студента, вони не підлягають призову на військову службу.

Після отримання диплома військовозобов’язаного випускника можуть мобілізувати, адже він втрачає статус студента. До прикладу, зазвичай вручення дипломів відбувається у кінці червня та початку липня, проте навіть якщо студент вирішує продовжувати навчання, то наказ про зарахування на магістратуру може набрати чинності лише на початку вересня. Тобто в цей проміжний між навчанням період військовозобов’язаний не має права отримувати відстрочку від проходження військової служби.

Крім того, отримати повістку студент може також за умов відрахування з навчального закладу. Одразу після того, як наказ про відрахування, вступить в дію, студент втрачає право на відстрочку від мобілізації.