Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №7632, яким звільняються від податку на нерухомість власники майна, знищеного чи пошкодженого внаслідок російської агресії. Про це повідомила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.
“Цим законопроєктом ми закріпили в Податковому кодексі норму, яка дозволяє не нараховувати та не сплачувати податок на нерухоме майно, яке відрізняється від земельної ділянки, починаючи з місяця, в якому об’єкт зруйновано”, — пояснила Шуляк.
Сам факт руйнування має бути підтверджено актом огляду об’єкта, складеного ДСНС або його територіальним органом чи органом місцевого самоврядування.
За словами Шуляк, ця норма є особливо нагальною в умовах війни, оскільки об’єкти нерухомості могли стати повністю або частково непридатним для використання, а підготовка документів для зміни податкових зобов’язань на такі об’єкти досить тривала.
Також фізичні особи звільняються від сплати земельного податку до останнього числа місяця, в якому завершені бойові дії чи окупація відповідної території, додала народна обраниця.
Що відомо про компенсацію за знищене чи пошкоджене війною житло
23 лютого Верховна рада ухвалила закон 7198 про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави. Компенсації надаватимуть виключно за пошкоджене чи зруйноване майно з 24 лютого 2022 року.
Закон діятиме протягом трьох років після припинення або скасування воєнного стану на території, де такий розташований чи був розташований об’єкт. Він не поширюватиметься на об’єкти, що на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.
Компенсацію пропонують надавати виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції.
Залиште коментар
Розгорнути ▼