ПВК "Вагнер" може знову стати серйозною загрозою у війні проти України — ISW

ПВК “Вагнер” може знову стати серйозною загрозою у війні проти України — ISW

Російська приватна військова компанія “Вагнер” знову може становити загрозу та стати ефективною у війні проти України, якщо консолідується з єдиним лідером та перейде у підпорядкування Росгвардії чи Міноборони РФ. Потенційним новим керівником цих найманців може стати син Євгена Пригожина — Павло.

Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що ISW переглянув свою нещодавню оцінку щодо перспектив “вагнерівців” знову стати такою ж ефективною військовою організацією. Раніше ISW писав, що роз’єднані елементи ПВК “Вагнер” навряд чи становлять серйозну військову загрозу для України після того, як втратили консолідоване керівництво Євгена Пригожина та Дмитра Уткіна.

“Ця початкова оцінка була недійсною, якщо група “Вагнер” відновить себе як узгоджене і велике формування під керівництвом російського уряду з ефективним централізованим керівництвом”, — йдеться у повідомленні аналітиків.

Зазначається, що статус “вагнерівців” залишається незрозумілим на тлі повідомлень про переговори щодо майбутньої співпраці ПВК “Вагнер” з урядом Росії. Основні бойові елементи цих найманців розбиті між кількома країнами, зокрема — Білоруссю, Центральноафриканською Республікою, Лівією та Малі. До того ж станом на тепер немає чіткого єдиного лідера групи “Вагнер”.

29 вересня президент Росії Володимир Путін публічно обійняв колишнього командувача “вагнерівців” та нинішнього працівника Міноборони Росії Андрія Трошева та заявив, що вони обговорили, як Трошев буде залучений до формування нових добровольчих загонів, які виконуватимуть бойові завдання в Україні.

Бойовики із ПВК “Вагнер” негативно відреагували на обійми Путіна з Трошевим і тепер висунули альтернативного лідера. Telegram-канал, пов’язаний з “Вагнером”, 1 жовтня оголосив, що 25-річний син Євгена Пригожина — Павло Пригожин — прийняв “командування” ПВК “Вагнер” і що Павло Пригожин веде переговори з Росгвардією про повернення ПВК “Вагнер” до бойових дій в Україні.

Джерело, пов’язане з “вагнерівцями”, повідомило, що найманцям не доведеться підписувати контракти з Міноборони РФ і що вони збережуть свою назву, символіку, ідеологію, командування, управління та наявні стандартні принципи роботи.

Російське інсайдерське джерело стверджує, що Павло Пригожин не є незалежною кандидатурою і перебуває під впливом голови Служби безпеки ПВК “Вагнер” Михайла Ватаніна. Однак вказується, що окремі “вагнерівці” зацікавлені в згуртуванні навколо фігури альтернативної Трошеву, навіть якщо ця фігура не є незалежною.

Інше “провагнерівське” джерело стверджувало, що голова Росгвардії Віктор Золотов розглядає можливість приєднання ПВК “Вагнер” до Росгвардії як окремого підрозділу.