Правильний підбір шин і дисків – запорука безпечної їзди влітку

Навіть досвідченим водіям буває складно визначитися, яку резину купити, щоб почуватися комфортніше та безпечно на дорозі влітку. Сучасний шинний ринок заповнений тисячами моделей з різними їздовими параметрами, що і збиває шоферів з пантелику. У цій статті розберемося, які критерії впливають на вибір шин та дисків.

Типорозмір

Шини випускаються певних розмірів. Вони вказуються у маркуванні на бічній частині гуми та повинні відповідати рекомендаціям автовиробника. Знайти інформацію, які саме необхідно шини купити, можна в техпаспорті ТЗ, на дверях водія і кришці бензобака.

Наприклад, для автомобіля Mitsubishi Eclipse 3,8i GS 2014 року випуску «рідним» вважається комплект 235/45 R18, де:

 • 235 – ширина протектора у міліметрах;
 • 45 – профіль (співвідношення висоти та ширини гуми у відсотках);
 • R – радіальна конструкція каркасу;
 • 18 – діаметр диска у дюймах.

Характеристики шин

Головними характеристиками, які також вказуються в маркуванні шин, є два індекси – навантаження та швидкості. Вони йдуть відразу за інформацією про розмір покришок, позначаються цифрами та латинською літерою.

Модель шин Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 235/45 R18 94W. Саме «94W» є індексами, де:

 • “94” – індекс навантаження. Показує, яку масу може перевозити шина, демонструючи свої найкращі властивості. У даній моделі це 670 кг на одну покришку (з урахуванням загальної ваги автомобіля, вантажу, водія та пасажирів).
 • “W” – швидкісний індекс. Максимально допустима швидкість на таких скатах не повинна перевищувати 270 км/год.

Інформація з таблицями індексів публікується у відкритому доступі на тематичних форумах в інтернеті. Також одержати її можна у консультантів інтернет-магазину Горошина.

Тип протектора

За малюнком протектора купити резину для літа можна трьох типів:

 1. Симетрично ненаправлений. Найпоширеніший тип літніх шин, які підходять для експлуатації в межах населених пунктів та на заміських трасах. Їхні головні переваги – маневреність та низькі ціни.
 2. Симетрично спрямовані. Малюнок спроектований в один бік, що важливо враховувати під час встановлення. По всій площі контактної плями розкидані дрібні блоки різних форм. Між ними проходять поглиблені канавки – рідина та бруд швидко видавлюються назовні. Оптимальний варіант для їзди у дощову погоду.
 3. Асиметричні. Універсальні моделі із двома малюнками різного типу. На одному боці він оснащений канавками для водовідведення, та відповідає за ефективність їзди по мокрих дорогах. Інша частина шини забезпечує зчеплення із сухою дорогою. Це найдорожчі літні покришки, але і їхня якість відповідна.

Вибираємо диски

Якщо з шинами розібралися, залишиться вибрати, які купити диски. Існує два варіанти:

 1. Литі. Такі ковпаки підібрати можна з різним дизайном та кольором. Вони чудово виглядають на будь-якому автомобілі, додаючи йому стильності. Литі диски мають набагато меншу вагу, що позитивно позначається на керованості, маневреності та економному витраті палива.
 2. Сталеві. Немає особливого вибору дизайну – всі сталеві диски одного типу. Але вони надміцні і не розколються навіть від найсильніших ударів. Щоб вирівняти такий ковпак, достатньо мати під рукою ударний інструмент.

Диски – важливий елемент колеса. Вони захищають шини та підвіску авто від багатьох пошкоджень, приймаючи на себе основну силу від ударів. Завдяки їм гума та елементи ходової протримаються набагато довше. Купувати ковпаки варто з урахуванням діаметра схилів.

Купити шини диски пропонує інтернет-магазин Goroshina. Тут можна знайти широкий асортимент товарів від провідних виробників за найнижчими цінами на українському ринку.

*На правах реклами