Повінь у Малайзії: є загиблі, понад 50 000 людей були змушені евакуюватись

У Малайзії, що у південно-східній Азії, сталась сильна повінь. Потужні зливи, які йшли впродовж усього минулого тижня, спричинили вихід річок з берегів та затоплення сіл, міст та доріг. Через повінь в країні загинуло щонайменше четверо людей. 

Про це повідомляє The Straits Times. 

За даними місцевого Департаменту соціального забезпечення, близько 50 500 людей були змушені покинути свої оселі та перебратись до центрів тимчасової допомоги у безпечних районах країни. 

Повені в Малайзії є звичайним явищем під час щорічного сезону дощів з жовтня по березень. 

“У кожному будинку був свій човен, але тепер, з непередбачуваною погодою, здається, що ми не готові, все стало хаотичним”, – поскаржився Мохд Нур Саад, 57-річний житель міста Йонг Пен.

54-річна працівниця кафе Кабіба Сіам, виносячи речі зі свого будинку у воду по коліно, сказала, що з усім змирилася.

“Що ми можемо вдіяти? Ми не можемо скаржитися на нашу долю, бо всі ми тут в одному човні”, – сказала вона.

Прем’єр-міністр Анвар Ібрагім заявив, що в країні не оголошуватимуть надзвичайну ситуацію. Він додав,що подекуди вода почала спадати.

“Уряд вирішив не оголошувати надзвичайний стан у зв’язку через повінь. Очікується, що кількість дощів зменшиться. Сьогодні у кількох місцях також спостерігався спад води. Але є також місця, де вода може стояти, і це може зайняти деякий час (щоб вода відійшла – ред.). Наразі немає потреби оголошувати надзвичайну ситуацію”, – сказав він.

Малайзійський прем’єр також наголосив, що з 1 червня 2023 року в країні стартує програма пом’якшення наслідків повеней

“Повені будуть повторюватися, якщо ми не вживемо серйозних заходів. Це не вперше – так було багато років”, – сказав він.