Популярні клавішні інструменти та відмінності між ними

Відомі у сучасному виді клавішні інструменти пройшли довгий шлях еволюції і залишаються одними з найпопулярніших в музичному світі. Їх обирають для навчання мільйони початківців, за їх допомогою створюються найкращі зразки сучасної популярної та академічної музики, володіння інструментом є показником хорошої освіти. Але так чи інакше, смаки аудиторії міняються, асортимент ринку росте і популярності набувають все нові і нові формати музичних інструментів. Про найпопулярніші сьогодні клавішні поговоримо із фахівцем інтернет-магазину Музлайн

klavishni instrumenti

Еліта з минулого

Класичні акустичні піаніно лишаються, так би мовити, елітою музичного світу, саме на них виконується академічна музика великих сцен, саме їх використовують в студіях звукозапису, коли потрібно створити вишукану та впізнавану атмосферу. Достоїнством класичного піаніно є розмаїття тембрів та неперевершена динамічна, гнучкість, яку дуже важко зімітувати навіть найпросунутішими цифровими технологіями. Через екстремальну високу вартість нових моделей дозволити собі акустичний інструмент можуть далеко не всі. Тим більше, що у сучасних міських квартирах він займає надто багато місця та звучить надто гучно, що може заважати співмешканцям та сусідам. Але концертні майданчики та найкращі студії звукозапису віддають перевагу саме акустичним фортепіано. 

Найкраща альтернатива їм – це цифрові піаніно. Вони вміють все те саме що і акустичний інструмент і навіть більше, бо мають більшу кількість вбудованих тембрів та додаткових опцій, типу метронова та запису звуку. Разом із тим, навіть найкраще звучання цифрового піаніно не є унікальним, всі моделі лінійки будуть звучати однаково, бо використовують одну і ту саму технологію компіляції звуку та одні і ті самі бібліотеки семплів, тобто унікальності очікувати від цифри не варто. Але з практичної точки зору, та з точки зору вартості – це прекрасний варіант в якості: 

  • домашнього інструмента; 
  • навчального інструмента;
  • та допоміжного в студії. 

Треба відмітити, що як і акустичні моделі, цифрові мають повну клавіатуру, тобто 88 клавіш, що означає, що за допомогою цього інструмента можна виконувати практично будь-яку віртуозну музику.

Синтез з майбутнього

instrumenti klavishni

Синтезатори – це ще одна популярна категорія клавішних інструментів, доступних вітчизняному покупцю. В неї входять як професіональні студійні моделі, так звані аналогові синтезатори, і навчальні любительські моделі, що являють собою так звані електронні піаніно з дуже обмеженими акустичними можливостями, але дуже підходящими в якості першої музичної іграшки або навіть першого інструмента для навчання. На відміну від цифрових піаніно, синтезатори мають більш просту та дешеву клавіатуру і часто неповний набір октав. Найпопулярніші моделі зазвичай мають 4-5 октав, чого вистачає для виконання популярної музики. Попри певні обмежені можливості, за словами фахівців інтернет-магазину Muzline, саме синтезатори користуються найбільшим попитом серед вітчизняних покупців, здебільшого завдяки більш доступній вартості.