Переваги фінансового лізингу

Можливість самостійно розраховуватися за поточними рахунками та вчасно гасити довгострокову заборгованість свідчить про фінансову стійкість бізнесу. Вміння ефективно розпоряджатися не лише власними, а й залученими коштами свідчить про професійність менеджменту. Один із напрямів такого залучення — фінансовий лізинг. За допомогою цієї банківської послуги компанія може отримати у користування необхідну їй техніку та машини з поступовою виплатою їх вартості. Первинний викуп предмета лізингу за дорученням клієнта здійснить банк.

Умови лізингу формуються індивідуально кожним лізингодавцем. Мінімальний термін дії такого договору визначений законодавчо й становить 1 рік. В Unex Bank максимальна тривалість лізингової угоди — 3 роки. Детально ознайомитися з умовами програми та вимогами до претендента можна за посиланням https://unexbank.ua/biznesu/finansuvannia/lizing. Процентні ставки банківського інтересу визначаються відповідно до вартості обладнання, обраного терміну лізингової оренди.

У порівнянні з кредитом фінансовий лізинг має багато суттєвих переваг. Перша з них стосується швидкості розгляду заявки та ухвалення рішення. В Юнекс Банк запит розглядається протягом одного робочого дня. У разі позитивного заключення підписання угоди відбувається одразу ж.

Така оперативність особливо важлива для сільськогосподарських товаровиробників під час напружених періодів роботи — посівної та жнив. У разі виходу з ладу сільськогосподарських машин, техніки зупиняється весь виробничий процес, що просто неприпустимо з огляду на складні умови, пов’язані з неконтрольованими природними чинниками. Завдяки фінансовому лізингу повернути на поле втрачену одиницю техніки можна у найкоротший термін і без суттєвих збитків.

Переваги фінансового лізингу охоплюють спрощену процедуру оцінки позичальника. Якщо за умовами кредитування банк ризикує своїми коштами, то за фінансового лізингу кожна сторона угоди більш захищена від неочікуваних збитків. Операція більше схожа на оренду, ніж на кредит, що полегшує бюрократичний тиск та пришвидшує розгляд заявок. Також вона не передбачає залучення поручителів або додаткової застави майна. Сам предмет лізингу до повної виплати вартості залишається у власності лізингодавця.

Лізинг не лише створює менший за кредит тиск на бюджет позичальника, а й дає певні преференції у сфері обліку. Платежі за угодою належать до собівартості виготовленої продукції, знижуючи в такий спосіб податок на прибуток. У разі порушення правил здійснення податкових відрахувань на предмет лізингу не накладається податковий арешт, а техніка залишається в роботі.  

Крім цього, всі сервісні витрати, комісійні банку та супутні організаційні платежі рівномірно розподіляються протягом всього періоду дії договору. Платник не відчуває надмірного фінансового навантаження, а також може самостійно обрати графік внесення платежів. Сільськогосподарські виробники переважно обирають сезонний режим, що дозволяє вносити кошти у період отримання виторгу, не переймаючись про це питання у час касового розриву. Промислові та торговельні компанії обирають щомісячний або щоквартальний графік, залежно від розміру свого обороту, інтенсивності надходження коштів.

Лізинг дає можливість оперативно оновити основні фонди без відведення власних коштів від основних процесів, забезпечуючи неперервний робочий цикл. 

реклама