Новий російський наступ може відбутися на трьох напрямках – ГУР

У ГУР Міноборони визначили три напрямки можливих наступів російської армії.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України. «Ми визначили, що наступи військ рф можуть бути в Донецькій та Луганській областях, а також, можливо, в Запоріжжі. При цьому в Херсонській області та в Криму війська рф вестиму оборону», – йдеться у повідомленні.

Крім того, у ГУР зазначають, що рф планує мобілізувати до армії від 300 до 500 тисяч осіб для забезпечення проведення наступальних операцій на сході та півдні України навесні та влітку 2023 року.

За даними розвідки, нова хвиля мобілізації в рф триватиме до двох місяців, але реалізація цих планів перебуває у прямій залежності як від оснащення російських резервістів, так і від рівня, якості та темпів західної військової підтримки українських захисників.

Там наголосили, що наказ про мобілізацію 500 тисяч призовників у січні – це на додаток до 300 тисяч, мобілізованих у жовтні 2022 року. «Це ще одна очевидна ознака того, що путінський Кремль не має наміру припиняти війну», – вважають розвідники.

Російські війська проводять перегрупування на окремих напрямках та зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дії на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Секретар РНБО Олексій Данілов не виключає «жодного сценарію в найближчі два-три тижні» і вважає, що «головні бої ще попереду».

У НАТО не бачать жодних ознак того, що глава кремля володимир путін змінив свої цілі щодо війни проти України. Навпаки,  спостерігається підготовка росії до нового наступу.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що росія готує новий наступ, який може відбутися «раніше, ніж ми очікуємо».