Німеччина втратила через війну Росії 100 мільярдів доларів: експерт пояснив, чому так сталося

Німеччина більше постраждала від наслідків повномасштабної війни Росії проти України. Про важливі деталі та причини суттєвих втрат розповіли в Німецькому інституті економічних досліджень.

Вплив повномасштабної війни проти України на Німеччину посилювала залежність європейської країни від енергоносіїв агресора. Також посиленню кризи сприяли висока частка енергомісткої промисловості та серйозна залежність від експорту, глобальних ланцюгів постачання.

Втрати Німеччини через війну Росії проти України

За підрахунками Німецького інституту економічних досліджень, через війну Росію проти України втрати Німеччини склали приблизно 100 мільярдів доларів або 2,5% ВВП. Крім того, агресія спровокувала серйозну кризу на енергетичному ринку. Зокрема, йдеться про суттєве зростання цін на енергоносії.

Керівник організації Марсель Фрацшер поділився новими прогнозами для країни:

  • За його словами, високі ціни на енергоносії буде впливати на економіку Німеччини протягом наступних десятиліть;
  • Місцеві компанії будуть вимушені компенсувати цей виклик завдяки запровадженню більшої кількості інновацій та підвищення продуктивності.

Марсель Фрацшер додав, якщо компанії у Німеччині не будуть працювати над прискоренням зменшення обсягів енергоспоживання, запровадження інноваційних технологій, а також економічних перетворень, то репутація країни у контексті місця для ведення бізнесу може постраждати.