Небезпечний “Кракен” вже у шести областях України – експерти закликають до вакцинації

Коронавірус продовжує прогресувати.

Україною стрімко поширюється штам коронавірусу “Кракен”, який є мутацією небезпечного Omicron XBB.1.5. Як повідомляє Центр громадського здоров’я, вірус прогресує вже у шести областях України.

Мутацію було виявлено у Сумській, Закарпатській, Тернопільській, Одеській, а віднедавна Львівській і Черкаській областях.

“Секвенування підтвердило варіант Omicron XBB.1.5 ще у двох областях країни – Черкаській та Львівській. Завдяки роботі секвенатора та команди наших фахівців вдалося обробити близько тисячі зразків”, – відмітила завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ Ірина Демчишина.

Експерти відмітили, що коронавірус продовжує прогресувати і завдає серйозної шкоди здоров’ю людей. Для уникнення жахливих наслідків українців закликають не нехтувати вакцинацією проти COVID-19, оскільки сьогодні це єдиний найбільш ефективний спосіб збереження свого здоров’я.

“Сьогодні людям як ніколи легко зробити щеплення – навіть не потрібно мати декларації із сімейним лікарем. Ви просто приходьте до найближчої медустанови або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для всього дорослого населення та дітей віком від 5 років. Перед вакцинацією не доведеться проходити обстеження, приймати специфічні ліки або дотримуватися дієти. Вона безоплатна та ефективна”, – сказав керівник відділу імунізації ЦГЗ Андрій Пашинний.

“Щоб захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтеся якнайшвидше”, – закликала керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко.