Україна

На знак солідарності: активісти закликають заклади всього світу вмикати українську музику 24 лютого

Активістська спільнота KLYCH та диджейка Дар’я Коломієць запустили ініціативу Ukrainian Music Playlist — вони пропонують локаціям всього світу провести 24 лютого з українською музикою на знак солідарності з Україною.

Про це Суспільне Культура повідомили у представники диджейки.

Ukrainian Music Playlist — ініціатива, що пропонує адміністраціям локацій з різних країн цілий день грати українську музику, де б вони не були.

“24 лютого 2024 року виповнюється два роки від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. У цей трагічний для кожного українця день ми хочемо висловити солідарність, повагу та підтримку відважній нації, яка бореться з геноцидною російською агресією за свою незалежність, свободу та життєві цінності”, — йдеться на сайті ініціативи.

Дар’я Коломієць створила ексклюзивну добірку української музики. Організатори пропонують декілька опцій:

  • завантажити мобільний застосунок Дар’ї Коломієць MusiCures із українською музикою 24/7 на iOS чи Android;
  • скористатися програвачем української музики із застосунку на сайті kolomiec.com у будь-якому браузері;
  • грати Spotify-добірки української музики, створені Дар’єю, тривалістю 5 або 17 годин.

Це відкриє українську культуру для людей по всьому світу — вважають у спільноті KLYCH.

Крім того, 24 лютого в Нью-Йорку Коломієць організовує благодійний захід на підтримку України.

Подія розпочнеться з монологу від американської акторки Зузанни Шадковскі (серіали “Пліткарка”, “Позолочене століття” та інші). Вона читатиме історію Олени Нікуліної — дружини бійця полку “Азов”, захисника Маріуполя Максима Нікуліна, який зараз все ще перебуває в російському полоні.

“Олена Нікуліна, чию історію читатиме Сюзанна Шадковскі,  приклад стійкості, віри і сили. Її історія також увійде до мого театрального проєкту Diary of War. Women про пʼятьох жінок у війні, премʼєра якого відбудеться вже 18 березня в нью-йоркській New School”, — зазначає Коломієць.

Окрім публічних читань вона гратиме DJ-сет української музики — від естради 1960-х до сучасної електроніки.

Зі своїм сетом також виступить диджей і електронний продюсер Зенон Марко. Також музичні виступи готують нью-йоркський колектив Ukrainian Village Voices і музикант Андрій Ковальов.