Україні на розмінування територій, забруднених вибухівкою через повномасштабну війну, потрібно 29,8 мільярда доларів. Це на 4,8 мільярда менше, ніж вважали раніше.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки із посиланням на звіт RDNA4, складений Світовим банком, українським урядом, ЄС та ООН, передає Суспільне.
За словами очільниці відомства Юлії Свириденко, зменшення суми відбулося завдяки прогресу в обстеженні та очищенні земель, на яких велися бойові дії.
“І ми маємо куди рости: автори звіту відзначають, що активний розвиток таких інновацій, як використання сенсорних технологій, аерофотозйомка та машинне навчання, можуть ще більше прискорити, а відповідно і здешевити вартість розмінування”, — пояснила міністерка економіки.
Водночас у Мінекономіки зазначили, що оскільки розмінування територій триватиме “десятиліття”, важливо розбудовувати довгострокові інституції та партнерство з міжнародними організаціями, що займаються протимінною діяльністю.
Про оцінку RDNA4
Оцінка RDNA4 (Fourth Rapid Damage and Needs Assessment) проведена Світовим банком, Кабміном, Євросоюзом та ООН базується на попередніх трьох спільних оцінках та враховує додаткові аналітичні дослідження. Звіт включає підхід “відбудувати краще” та принципи “зеленої, стійкої й інклюзивної реконструкції”.
Як і попередні оцінки, RDNA4 аналізує вплив війни на вразливі групи (переміщені особи, ветерани, особи з інвалідністю тощо) та визначає короткострокові пріоритети відновлення на 2025 рік. Вона узгоджується з реформами та інвестиціями в межах Ukraine Facility та інтеграції України до ЄС.
Повна оцінка збитків, завданих внаслідок війни, можлива лише після того, як Україна отримає доступ до всіх своїх територій і зможе провести належне обстеження, зокрема у сфері гуманітарного розмінування.
У вересні 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі.
У грудні торік очільник українського уряду казав, що в Україні потенційно забруднена мінами територія складає близько 139 000 кв. км. Через заміновані поля українська економіка зазнає 11,2 млрд доларів щорічних збитків.
У січні 2025 року в Україні на рівні державного стандарту унормували використання дронів та результатів аналізу супутникових знімків під час обстеження забруднених вибухонебезпечними предметами територій.
Залиште коментар
Розгорнути ▼