На білоруському аеродромі підірвано російський літак за 300 млн доларів

До диверсії у Мачулищах причетні білоруські партизани.

У неділю, 26 лютого внаслідок вибуху на білоруському аеродромі Мачулищі серйозні пошкодження отримав один із дев’яти ДРЛО А-50 російських ВКС. За даними BYPOL, пошкоджено передню та центральну частини літака, авіоніку та радіолокаційну антену.

Як повідомляє проект «Беларускі Гаюн», про знищений російський літак відомо кілька знакових фактів. Цей борт прилетів до Білорусі 3 січня 2023 року і пробув там 54 дні, здійснивши 12 вильотів. До цього, попереднього разу, борт прилітав до Білорусі 24 лютого 2022 року.

У Повітряно-космічних силах РФ є лише дев’ять таких літаків, причому удосконалених (з модифікацією «у») лише шість одиниць.

Призначення ДРЛО А-50 полягає у виявленні та супроводі повітряних та надводних цілей, оповіщенні збройних сил про повітряну та надводну ситуацію.

Також А-50 може служити командним пунктом та використовуватися для управління винищувачів та ударної авіації при їхньому наведенні на конкретні цілі.

Один такий літак обслуговує 19 людей – 5 льотного, 11 радіо та 3 інженерно-технічного персоналу. Вартість такого літака становить 330 млн доларів.

Як пише «Наша Ніва», голова білоруської організації Bypol Олександр Азаров підтвердив, що до диверсії на аеродромі в Мачулищах причетні білоруські партизани.