Молдова оцінила ризик військових сценаріїв на кордоні

Молдова не бачить ризику військових сценаріїв на кордоні країни у найближчій перспективі, але є ризики гібридної диверсії та державного перевороту. Про це заявив голова Міністерства закордонних справ Микола Попеску, повідомляє Financial Times.

“Ми не бачимо ризику військових сценаріїв у найближчому майбутньому на молдавському кордоні, завдяки українському опору та стійкості. Але гібридні підривні дії, спроба державного перевороту – так, ризики є”, – сказав міністр.

Попеску також звинуватив молдавського олігарха та лідера опозиційної партії Шор Ілана Шора у веденні гібридної війни проти Кишинева за підтримки Кремля.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що Росія планує захопити аеропорт у Кишиневі та перекинути туди своїх військових.

Президент країни Майя Санду заявляла, що РФ планує здійснити держпереворот у Молдові за допомогою протестів опозиції та із залученням людей з військовою підготовкою.

У свою чергу, президент України Володимир Зеленський заявив про готовність допомогти Молдові з Придністров’ям. За його словами, РФ давно планувала змінити керівництво Молдови. Однак Молдова та РФ не мають спільного кордону, а перекидати своїх військових вони можуть лише в аеропорт у Кишиневі.