Міністр оборони Польщі заявив, що його країна готова допомогти повернути військовозобов’язаних українців

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Варшава може надати Україні допомогу в питанні повернення додому військовозобов’язаних чоловіків. Він наголосив, що громадяни України мають перед своєю державою обов’язки.

Польща й раніше пропонувала допомогу Україні в повернені чоловіків призовного віку, аби вони виконали свій громадянський обов’язок, зазначив глава відомства. Його слова процитувало видання Reuters.

Водночас польський міністр не уточнив, про яку саме допомогу йдеться, і яким чином можливе повернення українців з Польщі в Україну.

“Можлива будь-яка допомога”, – сказав міністр, відповідаючи на запитання про те, як би відреагувала Варшава, якби Київ попросив допомоги в поверненні додому чоловіків, у яких закінчився термін дії паспортів.

Косіняк-Камиш заявив, що полякі нібито обурені, коли бачать українців призовного віку “в готелях і кафе” в той час, як Польща вимушена “докладати великих зусиль” для допомоги Україні.

“Думаю, багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях і кафе та чують, скільки зусиль ми мусимо докладати, аби допомогти Україні”, – сказав він.

Глава міноборони Польщі додав, що підтримує українців, які воюють на передовій. Також він висловив солідарність з тими, хто нібито нарікає на те, що їхні співвітчизники залишають країну, щоб уникнути призову.

“Громадяни України мають обов’язки перед державою. Ми давно припускали, що ми також можемо допомогти українській стороні в тому, щоб військовозобов’язані поїхали в Україну”, – сказав Косіняк-Камиш.

Як повідомляв OBOZ.UA, українські чоловіки призовного віку (від 18 до 60 років) більше не зможуть отримувати паспорти за межами держави. Йдеться як про внутрішній паспорт громадянина України, так і про закордонний. У випадку з паспортами для виїзду за кордон це стосується документів, які оформлюються через ДП “Документ”, консульств нововведення не стосується, зазначили в МЗС.