Китай передає летальну зброю Росії

Китай передає летальну зброю Росії: США та Британія мають докази

Британський міністр оборони Грант Шаппс заявив, що Китай почав надавати Росії летальну зброю для застосування у війні проти України. Під час оборонної конференції у Лондоні Шаппс повідомив, що інформацію про такі поставки отримали спецслужби Великої Британії та США.

Так британська сторона вперше офіційно звинуватила Пекін у прагненні постачати Москві зброю для використання у війні проти України.

«У нас є свідчення, що Росія і Китай співпрацюють у галузі бойового обладнання для застосування в Україні, — сказав Шаппс. — В американської та британської оборонної розвідки є докази того, що летальна допомога вже надходить або надходитиме з Китаю в Росію і в Україну, і я вважаю це значною подією», — заявив Шеппс.

За його словами, Лондон занепокоєний такими відомостями, оскільки від самого початку китайська сторона хотіла б представити себе як стримувальний чинник на президента РФ Володимира Путіна.

Тим часом Шаппс не надав доказів на підтримку свого твердження, зазначили автори публікації. Але все ж таки сказав, що від початку війни в Україні торговельний обіг між Москвою і Пекіном зріс на 64% і «вони прикривають один одному спину».