Крафтові тарілки: переваги, критерії вибору

У наш час дуже гостро стоїть проблема захисту довкілля. Тому виробники шукають екологічні матеріали для виготовлення одноразового посуду. Раніше найпопулярнішими варіантами були пластикові тарілки та стаканчики. Але полімер довго розкладається та засмічує планету. У крафт-паперу цей недолік відсутній. До того ж на його виготовлення не потребуються хімічні речовини. Саме тому багато власників закладів харчування стали вибирати одноразові тарілки з крафту. Розберемося, чим вони краще за звичайний паперовий та пластиковий посуд.

Переваги тарілок з крафт-паперу

Крафт-папір виготовляється з довговолокнистої сульфатної целюлози. Він приймає форму під час сульфатного варіння. Великий плюс цього процесу виготовлення одноразового посуду – відсутність хімічних речовин. Готовий крафт-папір має характерний коричневий колір. Також він може бути вибіленим.

Плюси крафтового посуду:

 1. Екологічність – такі вироби швидко розкладаються у природних умовах. Також їх можна відправляти на повторне перероблення. Таким чином, посуд з крафт-паперу не завдає шкоди природі.
 2. Безпека – паперові тарілки не можуть розбитися та поранити людей. Вони не всмоктують запах та смак їжі. При контактуванні з продуктами крафт-папір не виділяє токсичні речовини.
 3. Зручність та практичність – одноразовий посуд готовий до використання відразу після розпакування. Він не боїться вологи та жиру. Крафт-паперу не страшна висока температура. Таким чином, у посуді з нього можна подавати будь-які страви. При цьому не слід боятися, що тарілка деформується та порветься.
 4. Гігієнічність – крафтовий посуд можна використовувати тільки один раз. Таким чином, відвідувач кафе або клієнт служби доставки може бути впевнений, що крім нього ніхто не користувався тарілками.
 5. Легкість – крафтовий папір не важче за звичайний картон. Завдяки цьому посуд легко транспортувати та зберігати. Тарілки можна покласти у стопки.
 6. Естетичність – крафтовий посуд виглядає цікавіше за звичайні паперові або пластикові тарілки. В його вигляді відразу можна побачити екологічну складову. Деякі тарілки можуть бути білими. На них можна наносити написи та малюнки.

Види крафтових тарілок

Посуд розрізняється за призначенням. З крафт-паперу виготовляють:

 • човники для гарячого м’яса, риби, гарнірів;
 • супниці для перших страв;
 • салатники для холодних продуктів.

Ємності розрізняються за висотою бортиків та кількістю секцій. За першою ознакою їх можна поділити на глибокі та плоскі. Перші – зручніше для подавання продуктів. Плоскі тарілки більш нагадують підкладки для зберігання продуктів.

Крафтові тарілки можуть бути одно- та багатосекційними. Перші – підходять для подавання тільки однієї страви. Другі – призначені для декількох продуктів. При цьому вони не змішуються.

Що ще треба враховувати при покупці крафтового посуду

При покупці тарілок слід враховувати такі параметри:

 1. Об’єм – підбирається залежно від страв, які будуть подаватися. Мінімальний об’єм – 120 мл. Максимальний – 960 мл. Від об’єму залежить діаметр та розмір ємностей.
 2. Щільність – говорить про міцність паперу. Становить від 235 до 337 г/м2. 
 3. Кількість одиниць в упаковці – чим більше штук, тим більш вигідна ціна за одну тарілку. В одній коробці може бути до 1000 одиниць.

З крафт-паперу виготовляють не тільки тарілки. З цього матеріалу також роблять стакани та різноманітні упаковки.