Конфлікт медиків “швидкої” та ТЦК в Одесі: як відреагували у центрі екстреної допомоги та що сказав омбудсман

У Центрі екстреної меддопомоги прокоментували конфлікт між їхніми співробітниками та представниками Київського територіального центру комплектування, який стався 11 червня. Також на ситуацію відреагував омбудсман Дмитро Лубінець.

У дописі, який 12 червня опублікували на сторінці центру у фейсбуці, вказано, що “конфлікт вичерпано” і “остаточний вердикт нададуть правоохоронні органи”.

На ситуацію також відреагував уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. У дописі, який розміщений у телеграм-каналі омбудсмана, вказано, що він направив листи до Державного бюро розслідувань, Військової служби правопорядку, Націполіці та Міністерства внутрішніх справ з вимогою надати оцінку діям учасників конфлікту.

“Дії, які мали місце в Одеському ТЦК та СП, точно не додають авторитету жодній зі сторін конфлікту, а навіть навпаки – дискредитують тих, хто зараз на передовій виборює життя для нашої країни і людей”, — зазначено у дописі.

11 червня біля Київського ТЦК та СП в Одесі сталась конфліктна ситуація між представниками військкомату та бригадою швидкою, яка приїхала на виклик. Медики кажуть, що працівники ТЦК їх не випускали, коли ті збирались госпіталізувати чоловіка, в ТЦК — що медики відмовились показувати документи і ймовірно хотіли “допомогти громадянину уникнути служби”.

Пізніше біля ТЦК сталась сутичка між медиками, людьми у військовій формі та людьми у цивільному одязі. Військова прокуратура повідомила, що відкрила справу за статтею “хуліганство”.