Ізраїль переходить до складнішої фази війни в Газі – WSJ

Ізраїль переходить до складнішої фази війни в Газі – WSJ

Ізраїльський план нападу на ХАМАС на півдні Гази, ймовірно, нагадуватиме наступ на півночі, але буде ускладнений великою кількістю цивільних у цьому районі.

Ізраїль зміщує фокус своєї військової кампанії на південь Гази, де може зіткнутися з найважчим етапом шеститижневої війни у намаганнях розгромити ХАМАС і повернути заручників на тлі поглиблення гуманітарної кризи.

Про це у своїй статті пише видання The Wall Street Journal.

Ізраїльській армії значною мірою вдалося встановити контроль над північною частиною Гази. Але за словами ізраїльських офіцерів-високопосадовців та аналітиків, ЦАХАЛ лише частково знищив військовий потенціал ХАМАС, не захопивши і не ліквідувавши багатьох вищих лідерів організації.

Останніми днями командування Армії оборони Ізраїлю сигналізувало про переміщення на південь Гази, припускаючи, що багато бойовиків ХАМАС втекли звідти після заходу ізраїльських військ, і що деякі лідери перебувають у густонаселених містах або в підземних тунелях, де менше авіаударів і бойових дій, аніж на півночі.

Автори матеріалу зазначають, що ХАМАС майже напевно виявиться більш рішучим противником на півдні, де у бойовиків небагато варіантів, окрім боротьби. Колишні ізраїльські офіцери кажуть, що заручники є найкращим важелем впливу лідерів ХАМАС на те, щоб пережити перехід ізраїльської армії на південь, адже бойовики прагнуть принаймні тимчасово припинити бойові дії.

“Ізраїльський план нападу на ХАМАС на півдні, ймовірно, нагадуватиме його наступ на півночі, але він буде ускладнений великою кількістю цивільних, які зараз скупчилися в цьому районі, кажуть ізраїльські офіційні особи та командири”, – йдеться в публікації.

“Ми сповнені рішучості продовжувати рухатися вперед. Це станеться скрізь, де є ХАМАС, і також у південній частині Сектора Гази”, – заявив 17 листопада речник ізраїльських військових, контр-адмірал Даніель Хагарі.